مدارس برکت، نگین درخشان مناطق محروم استان اردبیل

گردآوری توسط گروه آموزش ممتازنیوز

خبرگزاری آریا- مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: مدارس برکت به عنوان هدیه رهبر معظم انقلاب همچون نگینی در مناطق محروم استان اردبیل می درخشد.
به گزارش خبرگزاری آریا، مهندس وحدتیپور در گفت و گویی اعلام کرد: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون دو مدرسه شامل شش کلاس درس در محروم ترین نقاط استان اردبیل احداث کرده است.
وی معتقد است تراکم دانشآموزی بالا و مرزی بودن این منطقه از نکاتی است که ساخت مدرسه در استان اردبیل را ضروری میکند.
وی ادامه داد: یکی از مدارس برکت در روستای مرادلوی بیلهسوار در سال ۹۰ و مدرسه برکت ۷۲ تن شهدای کربلا در سال ۹۱ افتتاح شده است.
مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: اعتبار این دو پروژه سه میلیارد و ۸۴۰  میلیون ریال بوده و زیربنای این پروژهها ۵۶۰ متر مربع است.
وی افزود: در حال حاضر ۴ پروژه در قالب ۱۲ کلاس درس در مقاطع ابتدایی و یک پروژه ۳ کلاسه در مقطع راهنمایی در دست تاسیس است.
وحدتی پور در مورد ضرورت ساخت مدرسه در این استان توسط بنیاد برکت گفت: استان اردبیل به سبب محروم و روستایی بودن و تراکم بالای دانشآموز نیازمند ساخت مدرسه است. بخشی از نیاز استان به مدرسهسازی با اعلام نیاز این استان و تاییدیه اداره کل آموزش و پرورش، توسط بنیاد برکت تامین اعتبار، احداث و برطرف شده است.
وی در مورد ارزیابی پروژههای مدرسهسازی گفت: با توجه به اینکه این مدارس هدیه مقام معظم رهبری به استان اردبیل بوده، مورد توجه اهالی خصوصا مرزنشینان غیور قرار گرفته است، این مدارس به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با نماد بنیاد برکت، همچون نگینی در مناطق محروم این استان میدرخشد.
براساس دستور رهبر معظم انقلاب توجه ویژه به ایجاد و توسعه فضاهای آموزشی به عنوان مکمل فعالیت های کار آفرینی در روستاها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور، از سال ۸۶ در دستور کار بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرارگرفته است.
مدرسه سازان بی نام این بنیاد تلاش دارند براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی ساخت هزار مدرسه در ۱۰۰۰  روستا و منطقه محروم کشور را به تناسب نیاز، محقق سازند .
بنیاد برکت برنامه ریزی و انعقاد قرارداد برای ساخت ۱۴۲۱ کلاس درس درقالب ۳۲۳ مدرسه را در روستاهای محروم ۳۰ استان کشور انجام داده است و اهداف پیش بینی شده در این طرح با سرعت عملی جهادگونه توسط مدرسه سازان بی نام این بنیاد دنبال شده است بطوریکه تاکنون ۲۰۹ مدرسه برکت توسط این بنیاد در مناطق محروم کشور تاسیس شده است.


خبرگزاری ممتاز به نقل از آریا
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ