مدارس شاهد به دنبال استانداردسازی است نه رتبه بندی

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به دنبال رتبه‌بندی مدارس شاهد نیستیم، بلکه به دنبال استانداردسازی هستیم گفت: پنج سال است که در مسیر استانداردسازی مدارس شاهد حرکت می‌کنیم.

مدارس شاهد به دنبال استانداردسازی است نه رتبه بندی

به گزارش ممتاز نیوز، محمدرضا رزاقی درباره امکان محدود شدن فعالیت مدارس شاهد با توجه به برخی انتقادات پیرامون تنوع مدارس در کشور اظهار کرد: خیر این اتفاق نمی‌افتد، مدارس شاهد در فهرست تنوع قرار نمی‌گیرد و این مدارس بر اساس فرمان حضرت امام تاسیس شده اند.

وی افزود: پس از تاکیدات رهبری و به‌ویژه در گام دوم انقلاب که یکی از بحث‌های بسیار مهم ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت است، همچنین با توجه به فاصله گرفتن از دوران جنگ، اتفاقا ضرورتش بیشتر هم احساس می‌شود.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه گام دوم انقلاب می‌تواند در بستر ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت محقق شود اظهار کرد: مدارس شاهد نماد جریان انقلابی و ارزشی هستند و از این منظر این‌طور نیست که بگوییم وابسته به یک کمیت است؛ بلکه وابسته به یک مفهوم است و طبیعتا آن مفهوم هم مفهومی نیست که کهنه شود. اگر بگوییم به عنوان مثال نماز جمعه و یا گلزار شهدا نماد ارزشی انقلاب اند، مدارس شاهد هم در همین زمره است و لذا در تنوع مدارس با آن تعریفی که در نظام تعلیم و تربیت دارند، نیست.

رزاقی ادامه داد: دانش‌آموزانی هستند که در این مدارس ثبت‌نام می‌کنند و شرایط خوبی برایشان فراهم می‌شود؛ مدارس شاهد در حال فعالیت هستند و اتفاقا به دنبال رتبه‌بندی این مدارس نیستیم، بلکه به دنبال استانداردسازی هستیم.

وی با بیان اینکه پنج سال است که در مسیر استانداردسازی مدارس حرکت می‌کنیم اظهار کرد: چارچوب فعالیت این مدارس در سراسر کشور یکسان و محتوا نیز متناسب با مقتضیات مدارس است. در عمل بحث مدرسه محوری را در مدارس شاهد دنبال کردیم، نخواستیم همه مدارس یک قالب داشته باشند، اما چارچوب عملکردشان بر اساس ملاک‌های مدنظر مدرسه محوری مشخص شده و این اقدامات مدارس شاهد را به عنوان مجموعه‌ای مطرح کره که امروز می‌توانیم ادعا کنیم حرکت مدارس شاهد در  راستای پیاده سازی نمادهای سندتحول بوده و استان‌ها در این سال‌ها بسیار تلاش کردند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *