مدل مدیریت واحد در حوزه ترافیک تدوین می‌شود

۲۱اردیبهشت،

فرمانده پلیس‌راه کشور خبرداد:

مدل مدیریت واحد در حوزه ترافیک تدوین می‌شود

عصرخودرو: فرمانده پلیس‌راه کشور از اقدامات انجام شده برائ تدوین مدلی در زمینه مدیریت واحد و همگرایی در حوزه ترافیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا مهماندار در مراسم «بزرگداشت دهه ایمنی راه‌ها»، عدم وجود وحدت در مدیریت بر اساس قوانین و مقررات را از مسایل حوزه ترافیک، عنوان کرد و گفت: بر اساس آمارها در سال ۹۰ میزان تلفات حوادث ترافیکی ۱۳٫۷ درصد کاهش یافت. امسال نیز حدود هزار نفر (پنج درصد) از میزان این تلفات کاسته شد. این موضوع حاکی از آن است که به بحث ایمنی باید نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به تغییر قانون راهنمایی و رانندگی و ابلاغ آن در سال ۹۰، گفت: این قانون سبب شد تا کاهش قابل توجهی در میزان تلفات حوادث ترافیکی داشته باشیم، اما به نظر می‌رسد که تغییر پارادایم و نگاه ویژه در برنامه‌های یک ساله هم لازم است.

فرمانده پلیس‌راه کشور با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص کاهش تلفات عابران پیاده در حوادث ترافیکی، گفت: از سال قبل به این موضوع ورود کردیم. امسال نیز به صورت ویژه این مبحث مورد توجه قرار خواهد گرفت.

مهماندار با اشاره به اجرای طرح آزمایشی در استان گیلان برائ کاهش تلفات عابران پیاده در حوادث ترافیکی، گفت: ۵۰ درصد تلفات حوادث ترافیکی در استان گیلان، مربوط به عابران پیاده است. تحقیقات نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ درصد این اشخاص در سه مقطع پنج کیلومتری حضور دارند. بنابراین بیش از ۴۰ درصد تلفات مربوط به این اشخاص است. در سال جاری می‌توان این طرح را در چند استان دیگر نیز اجرایی کرد.

وی ادامه داد: ۴۰ درصد تلفات ناشی از حوادث ترافیکی در ۵۳ پاسگاه از ۲۶۰ پاسگاه پلیس‌راه اتفاق می‌افتد. این موضوع اهمیت ارتقای ایمنی جاده‌ای، مباحث امداد و نجات و همچنین مباحث مربوط به اورژانس‌ها را نشان می‌دهد و باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

فرمانده پلیس‌راه کشور نبودن مدلی برائ مدیریت واحد و همگرایی را از نقاط ضعف در حوزه ترافیک عنوان کرد و گفت: در دستورکار است تا بتوانیم دو مدل مورد نیاز در این زمینه را داشته باشیم.

شنبه ۲۱ اردیبهشت   ۲۳:۲۰

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ