مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر تهران: نمی‌گذاریم پایتخت تبدیل به جنگل دکل‌های فلزی شود

07-28.jpg

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر تهران با اعلام وجود حدود هشت هزار دکل آنتن در پایتخت، از اعلام تعداد دکل‌های غیرمجاز نصب شده خودداری کرد، اما گفت: از تبدیل شهر تهران به جنگل دکل‌های فلزی جلوگیری می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اردوبادی در نشست خبری با اشاره به اینکه برای دریافت عوارض از دکل‌ها، چهار هزار و ۲۱۷ دکل توسط شرکت ارتباط مشترک شناسایی شد که قدمت ۱۴- ۱۵ ساله دارند، افزود: حدود سه هزار و ۷۰۰ دکل نیز بعدها به این تعداد اضافه شد.

وی یکی از اقدامات موثر شرکت ارتباط مشترک شهر را جلوگیری از نصب دو هزار و ۵۰۰ دکل جدید در شهر عنوان کرد و گفت: تمامی تقاضاهای جدید برای نصب دکل باید در این شرکت بررسی و مجوز آن توسط شهرداری صادر شود.

اردوبادی با اشاره به فعالیت کمیته تخصصی به منظور بررسی نصب دکل‌ آنتن‌های جدید در تهران اظهار کرد: در این کمیته نمایندگان کلیه دستگاه‌های مرتبط همچون حوزه شهرسازی، خدمات‌ شهری، سازمان پارک‌هاو فضای سبز و دیگر بخش‌های مرتبط حضور دارند ضمن اینکه از مسئولان وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست نیز برای شرکت در جلسات دعوت می‌شود که تنها در برخی موارد حضور می‌یابند.

وی در عین حال تاکید کرد که به هیچ سازمانی بابت نسبت دکل‌های مخابراتی اعتراض ندارد و از همه می‌خواهد که به هر نحوی که می‌توانند به شرکت ارتباط مشترک شهر کمک کنند.

وی با انتقاد از صدور مجوز اپراتور جدید تلفن همراه گفت: اگر قرار باشد هر اپراتوری راسا دکل‌های مخابراتی در شهر نصب کند، تهران به شهر دکل‌ها و آنتن‌های BTS تبدیل می‌شود.

اردوبادی در ادامه با بیان اینکه متولی امور مربوط به تشعشات و ضرر و زیان آن شهرداری نیست، افزود: سازمان انرژی اتمی متولی تشعشات است و برای صدور مجوز اپراتور جدید این سازمان کنترل‌های لازم را انجام داده و اعلام می‌کند که میزان تشعشع کاربر جدید مجاز است یا نه.

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر سوالی درباره اینکه میزان فاصله استاندارد دکل‌های مخابراتی از خانه‌های مسکونی چه میزان است را بی‌پاسخ گذاشت و گفت: متولی اعلام این موضوع سازمان انرژی اتمی است.

وی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند شکایت خود در ارتباط با نصب دکل و آنتن غیرمجاز را به سامانه ۱۸۸۸ اطلاع دهند، گفت: شرکت ارتباطات مشترک شهر به عنوان متولی اصلی اجرای مصوبه سامان‌دهی دکل‌ها و آنتن‌های مخابراتی که سه ماه قبل از سوی شورای شهر ابلاغ شده، شناخته می‌شود و این مسئولیت را دنبال خواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه زیباسازی دکل‌های و آنتن‌های مخابراتی نیز در برنامه‌های آتی شرکت ارتباط مشترک شهر قرار دارد، گفت: در مجموعه پارک شهر پنج دکل آنتن وجود دارد که سه مورد از آنها با استفاده از درخت زیباسازی شده است. اما این اقدام با واکنش برخی شهروندان مواجه شد و بعضا تصور کردند که ما در درختان دکل آنتن نصب می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، خبرنگاران پرسش‌های گوناگونی در ارتباط با نحوه اجرای مصوبه شورای شهر و فعالیت‌های شرکت ارتباط مشترک شهر داشتند اما بخشی از این سوالات بی‌پاسخ ماند و مدیرعامل این شرکت وعده داد که نشست خبری دیگری در آینده نزدیک برگزار شود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *