مدیرکل حراست وزارت ICT: اخوان حاضر به تمکین از مصوبه شورایعالی اداری و حکم وزیر نیست و کلانتری محل را خبر کرد

۳۰اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

ITRC.jpg

خبرگزاری دولت نوشت: مدیرکل حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رئیس مرکز ملی فضای مجازی حاضر به تمکین از مصوبه شورای عالی اداری و حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست و مدعی است مرکز ملی فضای مجازی حوزه قوه مجریه نیست و این مرکز زیر نظر رهبری است.

به گزارش ایرنا، ' رمضان قاسم پور' روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: ماموران حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با در دست داشتن مصوبه شورای عالی اداری و حکم وزارت ارتباطات ، از آقای دکتر مهدی اخوان بهابادی رئیس مرکز فضای مجازی خواستار تحویل ساختمان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات شدند ، اما متاسفانه ایشان از این حکم تبعیت نکردند. 
وی خبر درگیری در ساختمان موسوم به مرکز فضای مجازی را رد کرد و گفت: ماموران حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز بدون هیچگونه درگیری وارد این ساختمان شدند ، اما آقای اخوان در واکنش به ورود نیروهای وزارتخانه ، نیروی انتظامی منطقه را خبر کرد. 
 

رئیس مرکز ملی فضای مجازی حاضر به تمکین از مصوبه شورای عالی اداری و حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست و مدعی است مرکز ملی فضای مجازی حوزه قوه مجریه نیست و این مرکز زیر نظر رهبری است.
نقل قول ایرنا از اظهارات مدیرکل حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر کل حراست وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات ادامه داد: آقای اخوان حاضر به پذیرش ابلاغیه شورای عالی اداری نشدند و اظهار داشتند که مرکز ملی فضای مجازی حوزه قوه مجریه نیست و این مرکز زیر نظر رهبری است . 
قاسم پور تاکید کرد که همه اشخاص در هر پست و مقامی که باشند بایداز قانون تبعیت کنند . 
لازم به یادآوری است که مرکز ملی فضای مجازی زیر مجموعه شورایعالی فضای مجازی است که رئیس این مرکز رئیس جمهور است . 
گفتنی است ،پنج ماه پیش ، کارکنان مرکز ملی فضای مجازی در ساختمان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مستقر شدند که این اقدام آنها با واکنش های متعددی روبرو شد . 
پیگیری های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی این مدت منجر به مصوبه اخیر ( ۲۵ اردیبهشت ماه جاری ) شورای عالی اداری شد که بر اساس آن ساختمان این پژوهشگاه باید تحویل وزارت ارتباطات شود. 
به گزارش خبرنگار ایرنا ، تابلوی مرکز ملی فضای مجازی که چند ماه پیش به جای تابلو پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نصب شد بود ، ظهر امروز به دستور حراست وزارت ارتباطات پایین کشیده شد . 
مصوبه شورای عالی اداری که با امضای غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور و دبیر شورای عالی اداری در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه برای اجرا ابلاغ شده به شرح زیر است :
۱- موسسه تحقیقات و فناوری اطلاعات ضمن تغییر نام به عنوان ' پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات' به صورت وابسته به وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات اداره می گردد. 
۲- پژوهشگاه موظف است یک واحد پژوهشی در قالب پژوهشکده و یا مرکز پشتیبانی علمی شورای عالی فضای مجازی با رعایت قانون ایجاد نماید ، به نحوی که مدیر پژوهشکده یا مرکز یاد شده توسط شورای عالی فضای مجازی تعیین و منصوب می گردد. 
تبصره : محل استقرار پژوهشکده موضوع این بند ، خارج از مکان فعلی پژوهشگاه خواهد بود. 

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ