مدیر عامل رایتل: تماس تصویری اپراتور سوم قطع نخواهد شد

۱۷اردیبهشت، فاوا نیوز : براساس مصوبه کمیسیون محتوا شورای عالی فضای مجازی تا زمانی که رایتل پیوست فرهنگی خود را به این شورا به منظور بررسی و تصویب ندهد، اجازه ارایه سرویس تصویری را ندارد.

به گزارش فاوا نیوز به نقل از ایتنا مدیرعامل رایتل خبرها مربوط به قطع امکان تماس تصویری این اپراتور را تکذیب کرد و گفت: امکان مکالمه تصویری همچنان بر روی سیم‌کارت‌های رایتل وجود دارد.

 در پی انتشار یافتن مطالبی در بعضی رسانه‌ها مبنی بر قطع امکان تماس تصویری رایتل، غلامرضا قاسمی – مدیر عامل این اپراتور – اعلام کرد: این خبر صحت ندارد و این امکان به عنوان یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد نسل سوم تلفن همراه به مشترکان رایتل ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه توسعه نسل سوم تلفن همراه یکی از مظاهر توسعه تکنولوژی در کشور است، افزود: آنچه ما از همه نهادها و ارگان‌ها در مسیر توسعه این تکنولوژی توقع داریم، همیاری و همگامی و تلاش برای رفع موانع و مشکلات است.

قاسمی در ادامه تصریح کرد: همانطور که پیش از این نیز اعلام کردیم، خانواده رایتل و سیاستگذاران این اپراتور نسبت به مسائل فرهنگی پیش روی این اپراتور توجه دارند و نهایت تلاش خود را در پیشبرد اهداف رایتل به کارخواهند بست.
رایتل در کنار خدمات اصلی همچون پیام کوتاه و پیام صوتی با استفاده از تکنولوژی نسل سوم موبایل، امکان استفاده از سرویس‌های اختصاصی و گستره وسیعی از خدمات ارزش افزوده (VAS) را فراهم می‌کند که از جمله این خدمات می‌توان به تماس تصویری، سرویس های چند رسانه ای و اینترنت پرسرعت اشاره کرد.

این در حالی است که خبرهای مبنی بر قطع سرویس تماس تصویری رایتل در رسانه‌ها انتشار یافته بود.

 بر اساس تست‌های انجام شده بر روی شبکه رایتل در حال حاضر امکان تماس تصویری در این شبکه وجود ندارد.
محمد علی فرقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات با بیان اینکه یکی از کمیسیون‌های زیرمجموعه مرکزی ملی فضای مجازی طی مصوبه‌ای اپراتور سوم را ملزم کرده است تا زمانی که پیوست فرهنگی رایتل به شورای فضای مجازی برای بررسی و تصویب ارائه نشود رایتل اجازه ارایه این سرویس را ندارد.
وی افزود: براساس قانون سازمان تنظیم مقررات نقشی در تهیه پیوست فرهنگی ندارد و اپراتور باید در این زمینه راسا اقدام کند.
فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *