مذاکره‌کنندگان ایرانی عازم آلماتی شدند/ ابراز امیدواری وزیر خارجه آمریکا و معاون وزیر خارجه روسیه نسبت به دور تازه مذاکرات ایران و ۱+۵

۱۴فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

تیم مذاکرات هسته ای ایران به سرپرستی سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی برای مذاکره با گروه ۱+۵ عازم آلماتی شد.

مذاکره کنندگان ایرانی عصر امروز چهارشنبه راهی آلماتی شدند تا دور دیگری از مذاکرات را با پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل ؛ آمریکا، فرانسه، چین، انگلیس و روسیه؛ و آلمان دربارهٔ موضوع هسته ای ایران برگزار کنند.

سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه، علی باقری معاون سیاست خارجی و امنیت بین‌الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی، حمیدرضا عسگری مشاور وزارت خارجه و رسول موحدیان سفیر سابق ایران در لندن سعید جلیلی را در این سفر همراهی می‌کنند و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست هیات ۱+۵ را بر عهده دارد.

 این مذاکرات که مذاکرات آلماتی ۲ نام گرفته است، قرار است روزهای جمعه و شنبه ۱۶ و ۱۷ فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شود.

 در مذاکرات آلماتی یک که هشتم و نهم اسفند  در این شهر برگزار شد، طرفین توافق کردند که پس از گفت‌وگوهای کارشناسی و فنی در ۲۸ اسفندماه در استانبول بار دیگر در فروردین ماه در آلماتی مذاکره کنند.

 گروه ۱+۵ در مذاکرات آلماتی یک، در پیشنهادی تازه به ایران خواستار تعلیق فعالیت غنی‌سازی ۲۰ درصدی ایران و محدود شدن فعالیت‌های جاری در تأسیسات فردو شده بودند و در مقابل وعده کاهش تحریم ها را مطرح کردند.

 مذاکرات آلماتی ۲ هشتمین دور مذاکرات ایران و ا+۵ از تابستان ۸۷ تا کنون است.

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *