مراقب تغذیه فرزندانتان باشید

۰۸ام بهمن ،

این روزها خوردن غذا فقط حکم سیر شدن شکم را دارد و بسیار ها به سالم بودن آن هیچ توجهی نمی کنند.همین امر سبب می گردد فرزندانمان همانند ما غذا بخورند…..

در یک بررسی تازه معلوم شد کودکان سراسر جهان که بیشتر فست فود می‌خورند بیشتر در معرض ابتلا به آسم شدید و انواع آلرژی‌ها می باشند.

 این مطالعه بزرگ که روی ۴۰۰ هزار کودک از ۵۱ کشور مختلف انجام گرفته نشان می دهد که خوردن فست فود در بروز آلرژی و آسم موثر است. در این مطالعه آشکار شد نوجوانانی که بیشترین مقدار فست فود را مصرف می‌کنند، ۳۹ درصد بیشتر به آسم شدید مبتلا می‌شوند.

همچنین کودکان کم سن‌تری که بالاترین میزان مصرف فست فود را دارند، ۲۷ درصد بیشتر در معرض ابتلا به آسم شدید می باشند.این بررسی در عین حال نشان داد کودکانی که در عوض بیشترین مقدار میوه را در مقایسه با سایر همسالان خود مصرف می کنند، کمتر با خطر ابتلا به آسم و آلرژی مواجهند.

متخصصان دانشگاه اوکلند در نیوزلند و کارشناسان سلامت مرکز هیول ویلیامز در دانشگاه ناتینگهام انگلیس در این مطالعه دریافتند: کودکانی که در هفته سه نوبت یا بیشتر میوه می‌خورند، ۱۱ تا ۱۴ درصد کمتر با خطر ابتلا به آسم و آلرژی مواجه می‌شوند.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ