مراکز واکسیناسیون کرونا در ماه رمضان فعال است

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: همه مراکز واکسیناسیون کرونا در سراسر کشور در ماه مبارک رمضان فعال هستند و مردم می‌توانند برای واکسینه شدن در برابر کووید ۱۹ به این مراکز مراجعه کنند.

مراکز واکسیناسیون کرونا در ماه رمضان فعال است

به گزارش ممتاز نیوز، محمد هاشمی گفت: با توجه به اینکه تزریق این واکسن بر روزه‌داری مردم تاثیر ندارد و روزه آنها را باطل نمی‌کند، به همین منظور مراکز واکسیناسیون در ماه مبارک رمضان همچنان به خدمت‌رسانی ادامه می‌دهند تا روند واکسیناسیون شتاب گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برای اطمینان بیشتر مردم و مشکل نداشتن تزریق واکسن کرونا در ماه مبارک رمضان از برخی مراجع عظام تقلید، فتواهایی گرفته شده است که از سوی این مراجع اعلام شد انواع آمپول‌های دارویی، تقویتی یا بی‌حسی که به صورت عضلانی تزریق می‌شوند همچنین تزریق عضلانی واکسن برای افراد روزه‌دار اشکال ندارد اما تزریق آمپول‌ها و سرم‌های وریدی که در رگ تزریق می‌شود جایز نیست.

هاشمی ادامه داد: برخی دیگر از این مراجع نیز درباره حکم تزریق آمپول و سرم در حین روزه‌داری اینگونه معتقد هستند که واکسن و تزریق آمپولی که به جای دارو استعمال می‌شود یا عضو  را بی‌حس می کند اشکال ندارد، احتیاط واجب آن است که روزه دار از استعمال آمپولی که به جای غذا به کار می رود، خودداری کند.

وی تصریح کرد: همچنین نظر دیگر مراجع عظام تقلید این است که تزریق آمپول و سرم مطلقا مبطل روزه نیست و از نظر دیگر مراجع عظام تقلید، تزریق آمپول به نوع آن بستگی دارد؛ تزریق آمپول‌های مغذی، روزه را باطل می‌کند اما اگر آمپول غیرغذایی و دارویی باشد روزه باطل نمی‌شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ