مرتب از مانیتور چشم بردارید

کارشناس ارگونومی مرکز سلامت محیط و کار به کاربران رایانه توصیه کرد که مرتب چشم خود را از مانیتور بردارند تا عضلات چشم استراحت کند و کاربری که برای دیدن صفحه مانیتور به جلو خم می شود باید معاینه چشم شده یا مانیتور نزدیکتر گذاشته شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس فاطمه صادقی اظهار داشت: بیماریهای چشمی شایعترین شکایت مربوط به سلامتی کاربران کامپیوتر است و خستگی چشم، تاری دید، سوزش، خارش یا اشک ریزش، اختلال کوتاه مدت و موقت، دید رنگی و سردرد مشکلات شایعی است که ابراز می شود.
وی افزود: ۷۵ درصد کاربران دچار خستگی چشم گاهگاهی می شوند و از مهمترین علت خستگی چشم کاربران، عیوب انکساری اصلاح نشده یا درست اصلاح نشده چشم است که در این زمینه ۳۰ درصد از کارمندان اداری عیوب انکساری اصلاح نشده یا درست اصلاح نشده چشم دارند.
صادقی تصریح کرد: افراد دوربین و آستیگمات بیشتر دچار ناراحتی می شوند عینک های دودی برای کاهش درخشندگی و بازتابش نور از صفحه مانیتور نه تنها مناسب نمی باشد بلکه با ایجاد کنتراست نامناسب بین صفحه مانیتور و محیط اطراف خستگی چشم را افزایش می دهد.
کارشناس ارگونومی مرکز سلامت محیط و کار خاطرنشان کرد: عینکهای معمول و مخصوص دید نزدیک خواندن در فاصله ۳۰ تا ۳۵ سانتی متر مناسب است در حالی که کابران کامپیوتر نیاز به خواندن صفحه مانیتور از فاصله ۶۰ سانتی متری دارندکه عینکهای ترمینال مناسب تر است.


iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *