مرتضوی سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد

۳۰م دیماه ،
ممتاز نیوز : در حالی که خبرگزاری مهر روز قبل از صدور حکم سرپرستی سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی خبر داده بود امروز این خبر تائید شد و وی از این پس با حکم معاون اول رئیس جمهور به عنوان سرپرست عهده دار مسئولیت این سازمان است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر؛ ماجرای سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی با اعلام حکم سرپرستی وی به پایان رسید و وی از این پس با عنوان سرپرست ماندگار شد.

طبق ماده ۱۱۳ قانون خدمات کشوری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می تواند تا ۶ ماه حکم سرپرستی برای سازمان تعیین کند.

در جلسه روز دوشنبه ۲۵ دیماه هئیت عمومی دیوان عدالت کشور، این دیوان مصوبه هئیت وزیران در خصوص تغییر صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی را مغایر قانون تشخیص داد و حکم وزیر برای مدیرعاملی سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی لغو شد.

این حکم دو روز بعد به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد و روز ۳۰ دی نیز در روزنامه رسمی به چاپ رسید. به نقل از رئیس دیوان عدالت اداری این رای قطعی است و باید اجرایی شود.

در واکنش به این این حکم، شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد که مطیع قانون هستیم و حدود یک هفته بعد از ابلاغ، حکم عزل مرتضوی از مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی صادر شد اما این بار هم  با تعیین حکم سرپرستی ، مرتضوی مجددا در راس سازمان تامین اجتماعی به فعالیت خود ادامه می دهد.

همچنین روز قبل نیزمحسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در مورد خصوص آخرین وضعیت سعید مرتضوی عنوان کرد که وقتی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص سئوال شد اعلام کردند بر اساس قانون عمل می کنند که امیدواریم همانگونه باشد اما اگر اقدامی خلاف قانون انجام شود موضوع مجرای خاص خودش را طی خواهد کرد.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *