مرخصی زندانیان با دستبند الکترونیکی

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت:به زودی زندانیان با دستبندهای الکترونیکی مجهز به سیستم موقعیت یاب gprs به مرخصی می روند.

غلامحسین اسماعیلی در گفتگوی اختصاصی با واحد مرکزی خبربا اشاره به پشت سرگذاشتن مراحل ازمایشی دستبندها و پابندهای الکترونیکی افزود : دستبندها و پابندهای الکترونیکی از قابلیت رصد و ردیابی فرد در موقعیت های مختلف برخوردار است و سازمان زندانها با هدف مراقبت از زندانیان در طول دوران مرخصی از این وسیله استفاده می کند.

وی گفت : دستبندها و پابندهای الکترونیکی مجهز به سیستم جی .پی . ار . اس از قابلیت بالاتری نسبت به سیستم های جی پی اس در تمام فضاها حتی فضاهای بسته و متروها برخوردار بوده و قابل ردیابی هستند ضمن اینکه با ارسال پیام در هر ۳۰ ثانیه یا یک دقیقه می توان از موقعیت فرد مطلع شد.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور افزود : برای زندانیانی که به مرخصی می روند ، در صورتی که فرد این دست بندها و پابندهای الکترونیکی را از خود جدا کند سریعا مرکز کنترل پیام متوجه و اقدامات لازم انجام می شود.

وی با بیان اینکه دوگروه از محکومان جامعه هدف مراقبت های الکترونیکی هستند ، گفت :‌ یک گروه کسانی هستند که به جای معرفی و اقامت در زندان با تشخیص قضات می توانند در خارج از زندان تحت مراقبت قرار گیرند ، گروه دوم زندانیانی هستند که به مرخصی یا مراکز اشتغال و فنی حرفه ای اعزام می شوند.

غلامحسین اسماعیلی افزود : در حال حاضر ۸ کشور از جمله هلند ، فرانسه ، تایلند ، امریکا و ترکیه از این وسیله استفاده می کنند و هزینه هر دستبند و پابند الکترونیکی با احتساب هزینه های سرور ۳۰۰ هزارتومان تا یک میلیون تومان تمام می شود که از محل هزینه های جاری و صرفه جویی سازمان تامین شده است.

وی گفت : ۳۰ تا ۵۰ هزار دستبند و پابند برای زندانیانی که به مرخصی می روند و حدود ۵۰ هزار فقره نیز برای محکومان نیاز داریم.


Tabnak.IR | تابناک

تا این لحظه ۵نظر ثبت شده
 1. میرزایی گفت:

  ما یک زندانی مالی داریم هفت ساله تو زندانه سند برای مرخصی اش نداریم اگه با پابند آزاد بشه مشکلش حل میشه خیلی از زندانیهای مالی مشکل سند دارند دولت باید راهی براشون بزاره قضات خیلی سخت گیری مبکنند دادخواست اعسار اونهارو بد قبول میکنند سلیقه ای عمل میکنند خب کسی که چند ساله توی زندانه چطور میتونه پیش قسط برای تقسیطش بده حداقل بین کسانی که چند ساله زندانن با تازه واردها فرق بزارن تقسیطشونو بدون پیش قسط قبول کنند.لطفأ یکی پیام کارو به گوش مسولین برسونه

 2. امیر گفت:

  به نظر من بهتر است برای زندانیان مالی به جای زندان استفاده شود چرا که ضمن اینکه زندان برای طلبکار سودی ندارد برای جامعه نیزهزینه بر است

  • لیلا گفت:

   بله منم با نظر شما کاملا موافقم

 3. عبدلاه ایگدرنیا گفت:

  واقعا اگه اجرا بشه خانوده هایی جوان که اواره شدن گناهشون سادگی بوده قانون فقط راننده میشناسه محکوم به حبس ابد شدن و مجرمای اصلی ازادن خیلی خوب میشه خدا کنه تصویب بشه دعا میکنیم درست بشه

 4. ع.ح گفت:

  هم به نفع دولت و هم به نفع زندانی خواهد بود.وزندانی در زندان خرج زیادی دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن