مردان ایرانی ۵ برابر زنان مریض می شوند

عضو انجمن اورولوژی ایران با بیان اینکه مردان ایرانی ۵ برابر بیشتر از زنان در معرض سوانح، حوادث و ابتلاء به بیماریهای شایع قرار دارند، گفت: اعتیاد در مردان ۱۰ برابر و سقوط از بلندی ۳ برابر بیشتر از زنان در کشور است.

به گزارش گروه سلامت ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری دانا، عضو انجمن اورولوژی ایران در دومین همایش روز ملی سلامت مردان که با حضور ۲۰۰ نفر از استادان و دانشجویان علوم پزشکی استان در تالار شهید چمران مشهد برگزار شد گفت: ۳۷ درصد از مردان ایرانی اضافه وزن دارند که ۱۱ درصد از این افراد به چاقی مفرط مبتلا هستند.

دارابی افزود: اعتیاد در مردان ۱۰ برابر و سقوط از بلندی ۳ برابر بیشتر از زنان در کشور است.

او با اشاره به اینکه امید به زندگی در مردان ایرانی ۳ تا ۵ سال کمتر از زنان است گفت: همچنین آمارها نشان می دهد که سرطان های پوست، معده، مثانه، پروستات، و کولون در مردان ایرانی بیشتر از زنان است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم افزود: بیماریهای قلبی – عروقی از مهمترین بیماریهای شایع در بین مردان خراسان رضویست که سلامت مردان در این استان را به خطر انداخته است.

بهرامی گفت: همچنین شایع ترین علل حوادث در مردان این استان درسالهای ۹۰ تا ۹۱ ضربه بوده است.

او گفت: مهمترین سرطان شایع در بین مردان در استان خراسان رضوی نیز سرطان پوست است.

مردان عمده ترین قربانیان حوادث ترافیکی و غیرطبیعی

دکتر غلامعلی عکاشه، رییس انجمن ارتوپدی ایران در گفت و گو با خبرنگار گروه سلامت ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری دانا(داناخبر) با توجه به شعار هفته ملی سلامت « سوانح و حوادث، در کمین سلامت مردان» گفت: مردان عمده ترین قربانیان حوادث ترافیکی و غیرطبیعی هستند زیرا مردان ساعت بیشتر را در سطح شهر تردد دارند و از طرفی دیگر مردان نسبت به زنان بیشتر رانندگی می کنند.

وی با اشاره به حوادث ناشی از تصادفات در مردان عنوان کرد: شکستگی ها، دررفتگی در لگن، نقص در اندام های تحتانی و غیره علت عمده مراجعه مصدومان حوادث ترافیکی را تشکیل می دهد.

عکاشه با بیان اینکه حوادث ترافیکی از یک ناتوانایی تا مرگ را منجر می شود یادآور شد: اگر طی حوادث ضربه به شکم، مغز، گردن و سایر اندام های حساس وارد شود در مواقعی می تواند منجر به از کارافتادگی و در نهایت مرگ شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حوادث ترافیکی در ایران جزو حوادث مرگبار محسوب می شوند.


خبرگزاری دانا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *