مردم جهان هر ثانیه چقدر شکلات مصرف می کنند

تاریخ شکلاتی که امروز از آمریکای لاتین تا آسیا در بازار همه کشورها یافت می شود به نقطه شروع تمدن "آزتک ها" بر می گردد. سپس اروپایی ها شکلات های با کیفیت تر تولید کردند و تجارت آن را در جهان گسترش دادند.

طبق آخرین داده های ارائه شده توسط یک نمایشگاه شکلات در پاریس که مصرف سالانه شکلات در جهان را بررسی می کند در هر ثانیه ۹۵ تن شکلات در سراسر جهان مصرف می شود که حجم آن سالانه به سه ملیون تن می رسد.

از کشورهایی که این محصول را به بهترین شکل ارائه می دهند می توان از فرانسه و ژاپن نام برد. فرانسه در جذب مشتریان شکلات نقش برجسته ای دارد اما با این حال ژاپن از وضعیت بهتری در جهان برخوردار است.

خرید و فروش این محصول در ژاپن به میزان ۲۵٪ در سال افزایش یافته است. در همین حال "فرانسوا جان تیهه " یکی از بنیانگذاران نمایشگاه شکلات در پاریس به روزنامه کویتی القبس گفته است که این کمپانی در ۲۱ نقطه از جهان در کشورهای مختلف و شهرهای مشهوری چون شانگ های و نیویورک نمایشگاه برگزار کرده است.

فردریک کاسل طراح فرانسوی لباس های زنانه نیز شکلات معروفی به نام خود دارد.

او در حاشیه نمایشگاه پاریس طی مصاحبه ای گفته است ابتدا بلژیکی ها و سوئیسی ها در بازار شکلات حرف اول را می زدند اما امروز کشورهایی چون ژاپن و فرانسه بهترین ها را برای خود کسب کردند.

چین و هند نیز از کشورهایی هستند که محصول مصرف و فروش شکلات در آنها روبه افزایش است.

فروش شکلات در چین سالانه ۳۰ درصد افزایش یافته و در هند به میزان ۲۰ درصد نیز رو به افزایش یافته است.

فرهنگ نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *