مردم مطمئن باشند با اهدای خون کرونا نمی‌گیرند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با درخواست از مردم برای اهدای خون گفت: خیال مردم راحت باشد که با اهدای خون کرونا نمی‌گیرند؛ چون در مراکز مربوطه پروتکل‌های بهداشتی به دقت رعایت می‌شود.

بشیر خالقی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: مردم همواره در اهدای خون همراهی لازم را داشته‌اند اما بعد از شیوع کرونا این موضوع تحت تاثیر قرار  گرفت؛ لذا لازم است سازمان انتقال خون از طریق رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما در این باره اطلاع رسانی کرده و به مردم این اطمینان را بدهد که در مراکز مربوطه پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند.

وی افزود: قطعا در شرایط فعلی اهدای خون لازم است و انتظار ما از مردم همراهی چون گذشته می‌باشد البته که  باید سازمان انتقال خون از طریق رسانه‌ها این اطمینان را به مردم بدهد که با اهدای خون کرونا نمی‌گیرند چون اساسا کرونا ربطی به اهدای خون ندارد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر فاصله گذاری مناسب  در مراکز انتقال خون رعایت شود قطعا کسی کرونا نخواهد گرفت؛ کما این که در این مراکز هم پرستاران حاضر با ماسک و دستکش و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مردم خون می‌گیرند قطعا کسی که کرونا دارد در آن مرکز پذیرش نمی‌شود؛ پس مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند و همچون گذشته برای اهدای خون همراهی کند.

انتهای پیام

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.