مردم نگران “کمبود دارو” نباشند

پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
ممتاز نیوز : مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت با بیان اینکه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته برای تامین دارو مردم نگران کمبود دارویی نباشند گفت: اگر شرکت تولیدکننده یا وارد کننده دارو نتواند داروی مورد نیاز را تامین کند ما آن را از طریق مبادی فوریتی تامین خواهیم کرد.

دکتر پیر صالحی، مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: “کمبودهای دارویی” در کشور به صورت پراکنده است به طوریکه بعضی داورها در کشور و بعضی دیگر در مناطق خاص به سبب مشکلات توزیع ممکن است دچار کمبود باشد.

وی با بیان اینکه کمبودهای دارویی در همه دنیا اتفاق می افتد افزود: متاسفانه کشور ما به سبب مشکلات تحریم با معضل کمبود دارو روبرو شده است به طوریکه شرکت ها نتوانستند به موقع پول را انتقال دهند، مشکلات کمبود دارو در کشور ایجاد شده بود از طرف دیگر نیز بعضی دیگر از کمبودها به سبب ناهماهنگی های داخلی صورت گرفته است که تا به امروز بخش اعظمی از مشکلات ناهماهنگی های داخلی حل شده به طوریکه بانک مرکزی “ارز” را تامین می کند و گمرک نیز داروهای وارداتی را نیز ترخیص می کند که وضعیت بسیار مناسب شده است.

پیرصالحی ادامه داد: باید توجه داشت که مدیریت تامین و تدارک دارو بر عهده “وزارت بهداشت” است ولی خرید آن توسط شرکت های تولیدی و وارداتی انجام می گردد بنابراین باید از برنامه ریزی های شرکت مطلع باشیم ،ارز تامین کنیم تا آنها بتوانند به موقع داروهای مورد نیاز را وارد کند.

وی اظهار کرد: طی یک ماه قبل با شرکت های تولیدکننده و واردکننده دارو جلسات مختلفی داشتیم که قرار شد اگر شرکتی قابلیت تامین دارو را در مقاطع زمانی آینده به هر سببی نداشته باشد فورا ما را در جریان بگذارد تا ما داروهای مورد نیاز را از طریق مبادی فوریتی تامین کنیم.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *