مردم و دولت جمهوری آذربایجان در قلب ما جای دارند

۲۸اردیبهشت،

احمدی‌نژاد در دیدار رییس اداره مسلمانان قفقاز:

رییس جمهور روابط و مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را برادرانه و ممتاز دانست و با تاکید بر روابط برادرانه دو کشور گفت: مردم و دولت جمهوری آذربایجان در قلب ما جای دارند و جمهوری اسلامی ایران از صمیم قلب خواهان عزت، پیشرفت و رفاه مردم آذربایجان است.

به گزارش حوزه دولتممتازنیوز، محمود احمدی‌نژاد در دیدار شیخ‌الاسلام پاشازاده، رییس اداره مسلمانان قفقاز اظهار داشت: روابط و مناسبات تهران -باکو بر اساس برادری، دین و محبت استوار است و این ویژگی ها روابط دو کشور را از روابط بقیه کشورها با یکدیگرمتفاوت کرده است.

رییس‌جمهور اضافه کرد: ایران و ‌آذربایجان دو ملت و دو دولت برادر می باشند و جمهوری اسلامی ایران از استقلال، پیشرفت و عزت آذربایجان خرسند بوده و امیدوار هستیم به مراتب بسیار بالاتری نیز نایل شود.

دکتر احمدی‌نژاد تاکید کرد: ایران و آ‌ذربایجان همیشه در کنار هم و پشتیبان یکدیگر بوده و به فضل الهی در آینده هم چنین خواهد بود.

احمدی نژاد با بیان اینکه روابط برادرانه تهران -باکو همیشه بدخواهان و دشمنانی داشته است خاطرنشان کرد: شیاطین همواره با استفاده از عناصر ساده لوح و طرح مطالب بی ربط و توسل به اقدامات بی اساس به دنبال ایجاد خدشه در روابط دو کشور بودند اما بدون تردید با هوشمندی مسئولین دو کشور و دو ملت آنان هیچ گاه موفق نبوده و نخواهند بود.

رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد که دولت آذربایجان با هوشمندی این کشور را جلو برده و از توطئه‌ها مراقبت می‌کند.

احمدی نژاد اظهار داشت: امروز مهمترین وظیفه ما این است که دامنه همکاری‌های دو کشور را مستحکم کنیم تا هیچ بدخواهی حتی به ذهنش هم خطور نکند که به روابط دو کشور خدشه وارد کند.

شیخ‌الاسلام پاشازاده، رییس اداره مسلمانان قفقاز نیز در این دیدار با تاکید بر ابلاغ سلام‌های گرم رییس‌جمهور آذربایجان و اظهار احترام و محبت مخصوص ایشان به دکتر احمدی‌نژاد گفت: جمهوری آذربایجان به دنبال دوستی و برادری با جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: پیرو دعوت شما در سفر به آذربایجان و توصیه‌های جنابعالی، سفر علما و ریش سفیدان ‌آذربایجان به ایران شکل گرفته است و امیدواریم در تعمیق ارتباطات و روابط دو کشور موثر باشد و معتقدیم ایران و آذربایجان تکیه گاه هم بوده و با نگاه دوستی و برادری به دنبال گسترش روابط خود می باشند.

فتاح حیدر اف، رییس شورای ریش سفیدان جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: حیدر علی اف ، رییس جمهور فقید آذربایجان همیشه تاکید می کرد که جمهوری آذربایجان حتما باید با جمهوری اسلامی ایران مناسبات خود را در بالاترین سطح حفظ کند و امروز همه ما در آذربایجان به دنبال این هدف هستیم.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه پشتیبان جمهوری آذربایجان بوده و از مواضع و حقوق مردم آذربایجان در مجامع مختلف حمایت کرده است از این رو دولت و مردم آذربایجان علاقه زیادی به رهبران و مردم ایران دارند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *