مرز “خسروی” بسته است، زائران اربعین به مرز نیایند

ایسنا/کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از بسته بودن مرز خسروی در کنار مرزهای استانهای ایلام و خوزستان خبر داد و از زائران خواست تقاضای سفر به عتبات عالیات برای شرکت در مراسم اربعین را نداشته باشند.

 سردار علی اکبر جاویدان اظهار داشت: امسال و به دنبال شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم اربعین حسینی از سوی دولت عراق لغو و رسما اعلام شد پذیرای زائران دیگر کشورها نخواهند بود.

وی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به لغو مراسم اربعین، مرزهای رسمی و چهارگانه کشور شامل خسروی در قصرشیرین، مهران در ایلام و شلمچه و چذابه در خوزستان که سال گذشته کار تردد زائران از آنها انجام می شد، بسته شده است.

جاویدان خاطرنشان کرد: مرز خسروی نیز به تبعیت مرزهای ایلام و خوزستان امسال به روی زائران بسته و هیچ ترددی به سمت عراق انجام نخواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین با اشاره به استقرار ایستگاه های بازرسی در شهرستان قصرشیرین، گفت: نیروهای پلیس مستقر در این ایستگاه ها از حضور افراد در مرز جلوگیری کرده و زائران چه به صورت انفرادی و چه کاروانی امکان حضور در پایانه خسروی را نخواهند داشت.

وی همچنین از همکاری خوب مردم با ستاد ملی مقابله با کرونا و ماموران انتظامی قدردانی کرد و گفت: در روزهای گذشته معدود افرادی که در قالب یک کاروان قصد حضور در مرز را داشتند، با لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و پس از شنیدن صحبت های ماموران پلیس و اطلاع از مصوبه ستاد از ادامه حضور انصراف داده و به مقصد خود بازگشتند.

 جاویدان گفت: رهبر معظم انقلاب نیز از عموم مردم متدین و عاشورایی کشور خواسته اند که به توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا عمل شود تا از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری شده و روند ابتلا به آن کاهش یابد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ