مرسی: قاهره مقابل اسرائیل می‌ایستد

۲۵ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

رئیس جمهور مصر امروز از رایزنی‌های خود با همه طرف‌های بین‌المللی در جهتی تلاش برای توقف حملات رژیم صهیونیستی iبه نوار غزه خبر داد.

به گزارش فارس iبه نقل از «الیوم السابع»، «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر امروز در پی نشستی که در مقر ریاست جمهوری مصر در قاهره برگزار شد، اظهار داشت: اسرائیل باید موضع ما را مبنی بر مخالفت با حمله iبه غزه که تاثیر منفی بر امنیت و ثبات منطقه می گذارد، درک کند.

پایگاه خبری «المصری الیوم» نیز iبه نقل از مرسی نوشت که ملت و دولت مصر با همه توان خود مانع تداوم تجاوز اسرائیل iبه غزه و تداوم خونریزی‌های خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مصر همراه ملت فلسطین است، افزود: موضع ما در قبال حمله روز گذشته اسرائیل iبه غزه کاملا واضح است ما پیشا اعلام کردیم در صورت تداوم حملات iبه غزه سفیر خود را از تل آویو فرا می‌خوانیم و سفیر اسرائیل در قاهره را نیز احضار می‌کنیم. من این پیام را هنگام ترک قاهره از سوی سفیر اسرائیل iبه وی ابلاغ کردم.

مرسی تصریح کرد: همچنین با «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب رایزنی کردم و از وی خواستم در اسرع وقت نشست فوق‌العاده ای را در سطح وزیران خارجه کشورهای عربی برگزار کند و iبه بررسی راه‌های منع حملات اسرائیل iبه غزه و حمایت از ملت فلسطین بپردازد.

رئیس جمهور مصر با تاکید بر ضرورت توقف سریع تجاوز اسرائیل iبه غزه تصریح کرد: مصر در تلاش برای توقف تجاوز اسرائیل iبه غزه رایزنی‌هایی را با همهی طرف‌های ذیربط انجام داده است و من در این رابطه با «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد تماس گرفتم و از وی خواستم سازمان ملل در برابر این حملات مسئولیت پذیر باشد و جلوگیری از تکرار تجاوزات اسرائیل iبه غزه را تضمین کند.

وی افزود: بان کی مون موضع مصر را درک و تاکید کرد که این پیام را iبه اسرائیل ابلاغ خواهد کرد.

مرسی در ادامه گفت: من همچنین صبح امروز با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تماس گرفتم و بر ضرورت توقف حملات اسرائیل و برقراری امنیت و ثبات در منطقه تاکید کردم.

رئیس جمهور مصر اظهار داشت: در این گفت‌وگو راه‌های برقراری امنیت و ثبات در منطقه iبه گونه‌ای که در آینده شاهد مشکلات نباشیم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه سخنان خود بر تمایل مصر iبه توسعه روابط با آمریکا و همهی کشورهای جهان و مخالفت قاهره با تجاوز iبه فلسطین و محاصره فلسطینی ها تاکید کرد.

مرسی اعلام کرد: در مورد جلوگیری از تشدید حملات اسرائیل و ادامه تجاوزات علیه فلسطینی ها با آمریکا توافق کردیم.

رئیس جمهور مصر افزود: با «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز که هم اکنون در مصر حضور دارد گفت‌وگو کردم و خطاب iبه وی تاکید کردم مصر در انتظار تلاش های واقعی اتحادیه اروپا برای جلوگیری از ناامنی در منطقه است.


خبرگزاری انتخاب |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ