مرسی ممنوع الخروج است !

مرسی ممنوع الخروج است !

به گزارش فارس، پایگاه خبری العربیه اعلام کرد که اسم “محمد مرسی” رئیس جمهور منتخب مصر در تمامی فرودگاه‌ها و بنادر این کشور همچنان در فهرست ممنوع‌الخروج‌ها است.

بر اساس این گزارش، حکم ممنوع‌الخروجی از زمان دیکتاتوری “حسنی مبارک” شامل حالی برخی از رهبران جماعت اخوان المسلمون مصر می‌شد.در این خبر آمده است: به رغم آنکه مرسی در ماه گذشته به پست ریاست‌جمهوری مصر دست یافته، اما همچنان ممنوع الخروج است و وی باید برای حذف اسمش از این فهرست، دادخواستی قضایی تنظیم و به نهادهای قضایی ارائه دهد.

از سوی دیگر، کارشناسان حقوقی اعلام می‌کنند، باقی ماندن اسم مرسی در فهرست ممنوع‌الخروج‌ها، مانع سفرهای خارجی او نخواهد شد زیرا او در سلک یک رئیس جمهور سفر خواهد کرد. اما اینکه هنوز اسم او در چنین فهرستی قرار دارد، بیانگر این حقیقت است که مصر کشوری با میراثی قدیمی از کاغذبازی است.

رژیم مبارک به منظور اعمال فشار و محدود کردن فعالیت‌های اسلام‌گرایان، بسیاری از آنها را ممنوع‌الخروج کرده بود و تعداد ممنوع الخروج‌ها تا مارس گذشته در مصر به ۲۱ هزار نفر می‌رسید.

مرسی نیز یک شخصیت انقلابی است که در سال ۲۰۰۶ یک بار بدست رژیم مبارک به زندان افتاد و سپس متحمل حصرخانگی شد. در سال ۲۰۱۱ و در جریان انقلاب جوانان مصری بار دیگر به زندان افتاد.

tags

,اخوان المسلمون مصر, تحولات خاورمیانه, تحولات مصر, حسنی مبارک, خبر جدید از مصر, درباره مصر, درمورد رییس جمهور مصر, درمورد مرسی, رییس جمهوری مصر, رژیم مبارک, ریاست‌جمهوری مصر, رییس جمهور مصر, رییس جمهوری مصر, محمد مرسی کیست, محمد مرسی, مرسی را بشناسید, مرسی کیست, مصر, منع خروج مرسی

تاریخ ۱۶ تیر      

تعداد بازدید ۳۰      

موضوعاتاخبار روز ایران و جهان,اخبار سیاسی

     منتظر نظر شما هستیم !


مهدی موعود,ظهور۱۲,تصویر واقعی شیطان,دجال و فراماسونری

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ