مرگ آورترین رودخانه جهان! +عکس

آبگیر مردگان سیسیل، یکی از سمی ترین و خطرناک ترین آبگیرهای دنیا است. ترکیبات شیمیایی آب این مرداب، بالاترین میزان اسید سولفوریک را در خود دارد. این اسید همواره از ۲ چشمه زیرزمینی مجزا که در کف قرار دارند، به این دریاچه می ریزد.

به گزارش گروه وبگردی ممتازنیوز،آبگیر مردگان سیسیل، یکی از سمی ترین و خطرناک ترین آبگیرهای دنیا است. ترکیبات شیمیایی آب این مرداب، بالاترین میزان اسید سولفوریک را در خود دارد. این اسید همواره از ۲ چشمه زیرزمینی مجزا که در کف قرار دارند، به این دریاچه می ریزد. دریاچه مردگان یکی از مکان های دیدنی این منطقه است.

 

جذاب ترین موضوعی که توریست ها را به این مکان جذب می کند، ارتباط نزدیک مافیای سیسیل ایتالیا و این دریاچه است. گفته می شود که اعضای این مافیا برای خلاصی از دست اجسداد قربانیانشان، آنها را به این دریاچه پرتاب می کرده اند. به همین خاطر نیز برخی می گویند که نام مافیای سیسیل از این دریاچه نشات گرفته است. این که آیا این موضوع حقیقت دارد یا خیر، اثباتی وجود نداشته و تنها می توان بر شایعات تکیه کرد. در هر صورت، مقدار خلوصیت اسید این دریاچه به میزانی است که هر چیزی را در خود حل می کند. به همین دلیل هیچ حیوان، پرنده، ماهی و در کل هیچ موجود زنده ای در این آبها و در کنار آن زندگی نمی کند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ