مرگ خاموش در سال گذشته جان ۷۱۷ نفر را در کشور گرفت / تهران در صدر جدول

سال گذشته ۷۱۷ نفر در کشور بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان باختند که بیشترین آمار با ۱۵۴ فوتی در دی ماه و کمترین آن با ۱۰ مورد در شهریور ماه ثبت شده است.

به گزارش گروه سلامت ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری دانا(داناخبر)، در ۱۱ ماهه سال گذشته ۷۱۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکرین در کشور جان باخته‌اند. از این تعداد ۱۸۳ نفر در نیمه اول سال و ۵۳۴ نفر نیز در نیمه دوم (۵ ماه مهر تا پایان بهمن) جان خود را از دست داده‌اند. همچنین بیشترین آمار مرگ ناشی از مسمومیت با گاز در سال گذشته با ۱۵۴ فوتی در دی ماه و کمترین آن با ۱۰ مورد در شهریور ماه ثبت شده است.

بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، از کل متوفیات گازگرفتگی در ۱۱ ماهه سال قبل ۵۱۷ نفر مرد و ۲۰۰ نفر زن بودند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر مسمومیت با گاز در مدت مشابه سال ، ۴۴۹ نفر و تعداد زنان ۱۸۹ نفر بوده است. به بیان دیگر آمار مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن در ۱۱ ماهه سال نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۲٫۴ درصد افزایش یافته است.

همچنین در ۱۱ ماهه سال گذشته استان‌های تهران با ۱۴۵، اصفهان با ۶۶ و خراسان رضوی با ۶۳ مورد بیشترین و استان‌های هرمزگان با دو، ‌ایلام و خراسان جنوبی با سه و چهار محال بختیاری با شش مورد کمترین آمار تلفات گازگرفتگی را داشته‌اند. در استان بوشهر نیز طی این مدت هیچ مورد مرگ ناشی از مسمومیت با گاز گزارش نشده‌ است.


خبرگزاری دانا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ