مرگ و میر پایین در سویه امیکرون/ ازسرگیری تدریجی پروازها به آفریقای جنوبی

سفیر ایران در آفریقای جنوبی با بیان اینکه سویه «امیکرون» از نوع خفیف کرونا است تاکید کرد که خطوط هوایی به تدریج درحال بازکردن پروازهای خود به این کشور هستند.

مرگ و میر پایین در سویه امیکرون/ ازسرگیری تدریجی پروازها به آفریقای جنوبی

به گزارش ممتاز نیوز، مهدی آقا جعفری روز شنبه در صفحه اینستاگرام خود در مطلبی در مورد وضعیت شیوع امیکرون در آفریقای جنوبی نوشت: «کرونا در آفریقای جنوبی طی یک هفته گذشته آمار افزایشی داشت. در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته آمار مبتلایان روند کاهشی و به ترتیب روزانه ۱۶ هزار و ۱۱ هزار نفر در روز داشت. ولی در پایان هفته یعنی جمعه ۱۹ آذرماه به بیش از ۱۹ هزار نفر در روز رسید.

آمار فوتی ها  همچنان پایین است. به طوری که روز یکشنبه ۱۴ آذرماه فقط یک فوتی گزارش شد و در روز بعد یعنی دوشنبه ۱۵ آذر ماه نیز ۹ فوتی گزارش شد  و روز جمعه ۱۹ آذرماه که بیش از ۱۵ روز از اعلام خبر مشاهده سویه امیکرون می‌گذرد تعداد فوتی ها فقط ۲۰ نفر بود. براساس آمار رسمی آفریقای جنوبی که به شفافیت و صداقت در ارائه آمار کرونا شهرت دارد، در مجموع آمار فوتی ها در یک هفته گذشته منتهی به جمعه ۱۹ آذر ماه  ۱۳۶ نفر یعنی میانگین روزانه حدود ۱۹ فوتی بوده که نشان می‌دهد امیکرون همانطور که از ابتدا گفته شده نوع خفیف کرونا است و موارد حاد آن نسبت به سویه های قبلی به مراتب کمتر است.

در عین حال وزیر بهداشت آفریقای جنوبی روز گذشته اعلام کرد ۷۰ درصد از بستری شدگان در بیمارستان‌های آفریقای جنوبی طی روزهای گذشته کسانی هستند که واکسن نزده اند و این نکته بسیار مهمی است.

خطوط هوایی به تدریج در حال بازکردن پروازها هستند. علاوه بر «ایرفرانس» و «لوفت هانزا» که پروازهای خود را از سرگرفته اند، خط هوایی قطر نیز دیروز اعلام کرده از فردا یکشنبه ۲۱ آذرماه روزانه دو پرواز از ژوهانسبورگ و یک پرواز از کیپ تاون برای سفر از آفریقای جنوبی برقرار می‌کند.

این خبر خوبی برای آن تعداد از هموطنان عزیز ایرانی است که به علت قطع پروازها نتوانسته‌اند بموقع از آفریقای جنوبی خارج شوند.

با توجه به خفیف بودن سویه امیکرون انتظار می‌رود اینبار سریعتر از موارد قبلی شرایط به سمت عادی شدن برود.»

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *