مرگ ۱۶۹ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در بهار امسال

فروردین ۱۴۰۳

در بهار امسال ۱۶۹ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در کشور جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۹۷ نفر مرد و ۷۲ نفر دیگر زن بودند.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در سه ماهه اول سال جاری تعداد فوتی های ناشی از قرص برنج در کشور ۱۶۹ نفر بود، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مرگ بر اثر مصرف قرص برنج  ۱۱۵ نفر بود، ۴۷ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، در سه ماهه ابتدایی امسال استان های تهران با ۶۸ فوتی(۳۴ مرد و ۳۴ زن)، گیلان با ۳۲ فوتی(۲۴ مرد و هشت زن) و مازندارن با ۱۹ فوتی (۱۴ مرد و پنج زن) بیشترین آمار مرگ ناشی از مصرف قرص برنج را داشته اند. به جز این سه استان، آمار مرگ ناشی از مصرف قرص برنج در سایر استان ها زیر ۱۰ نفر و در ۱۳ استان صفر بوده است.

گفتنی است آمار مرگ بر اثر مصرف قرص برنج در استان های تهران، گیلان و مازندران در سه ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۷۴، ۸۸٫۲ و ۴۶٫۲ درصد افزایش یافته است.

یادآور می شود، مرگ و میر ناشی از مسمومیت با قرص برنج در پنج سال اخیر (۸۷ تا ۹۱) با سیر صعودی مواجه بود به نحوی که از آمار ۲۱۴ مورد در سال ۱۳۸۷ به ۵۹۸ مورد در سال رسید. بر اساس آمارهای موجود مرگ ناشی از مصرف قرص برنج در سال در مقایسه با سال قبل از آن ۲۹٫۲ درصد افزایش داشته است.  


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.