مسئولان دغدغه دفاع مقدس ندارند

احمد کاوری گفت: متأسفانه مدیران در این سال ها فقط با تکیه دادن به کرسی های مدیریت خود به فکر ارزش های دفاع مقدس نیستند.

احمد کاوری کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران درخصوص سینمای دفاع مقدس اظهار داشت: تلویزیون و سینما هردو قادر به رساندن پیام خود به گوش مردم هستند زیرا فرهنگ دفاع مقدس فقط با یک رسانه خاص منتقل نمی شود بلکه در این روند هر ابزار رسانه ای موثر است.

وی افزود: تلویزیون و سینما هرکدام با دارا بودن مخاطبان خاص خود قادر به تأثیر گذاری هستند.

کاوری در خصوص سیر تحول شخصیت های سینمایی وداستانی دفاع مقدس به خصوص شخصیت زن خاطرنشان کرد: متأسفانه در فیلم های دفاع مقدس تحول شخصیت زن دیده نمی شود و این موضوع به این علت است که تعداد فیلم های ساخته شده در این ژانر بسیار کم بوده که این امر امکان تحلیل در این رابطه را ازبین می برد.

وی تصریح کرد: البته بخشی از این جریان نیز بستگی به هنرمندان خلاق و جست و جوگر دارد که در این صورت شاهد اتفاقات خوب دراین عرصه خواهیم بود.

کاوری با اشاره به عدم حرکت روبه جلو شخصیت های سینمایی و داستانی دهه ۷۰ خاطرنشان کرد: در این آثار تحول شخصیت ها دیده نمی شود اما کیومرث پوراحمد و رخشان بنی اعتماد به واسطه تجربه کاری در سینما و هنرهای دراماتیک خود در برهه ای از زمان این سیر تحول را به تصویر کشیدند اما این جریان نیز ادامه دار نبود.

کاوری در خصوص دلایل تضعیف سینمای دفاع مقدس بیان کرد: همانند ژانرهای دیگر سینما که در این سال ها پیشرفتی نداشته اند سینمای دفاع مقدس نیز ضعف هایی در کار خود دارد و این موضوع به این است که به طور کلی سینمای ایران قصه های اجتماعی را بهتر روایت می کند.

این کارگردان تصریح کرد: دراین ژانر فارغ از کمبود امکانات و ملزومات بدلیل تمرکز به موضوع جنگ مخاطب تمایلی به تماشای این آثار نشان نمی دهد اما اگر این فیلم ها بادرون مایه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ساخته شود موفق خواهد بود.

کاور درخصوص نگاه مدیران به آثار دفاع مقدس اذعان کرد: متأسفانه مدیران در این سال ها فقط با تکیه دادن به کرسی های مدیریت خود وبی فکری و دغدغه نداشتن دراین رابطه به فکر ارزش های دفاع مقدس نیستند.

وی افزود: مدیران بادر اختیار نگذاشتن بودجه، امکانات و نیروی انسانی نسبت به این مقوله پیگیر نیستند.

کاوری در خصوص اخص جدایی سینمای دفاع مقدس از سینمای جنگ ابراز داشت: هیچ تفاوتی بین سینمای دفاع مقدس و سینمای جنگ نیست زیرا هر کشوری دارای ارزش های خاص خود است.

کاوری در پایان درخصوص تأثیر جشنواره مقاومت برعملکرد بهتر سینمای دفاع مقدس گفت: وجود این جشنواره ها در صورت حرکت ذابودن می تواند موثر باشد./ی۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *