مسئولان وقت گمرک پاسخگوی معدوم شدن ۲۵۰ تن سرم باشند

رئیس سازمان غذا و دارو درباره امحاء ۲۵۰ تن سرم وارداتی تاریخ مصرف گذشته، گفت: این سرم ها در سال ۹۶ وارد شده بود که گمرک به دلیل گذشتن دوسوم از تاریخ انقضا این محموله را ترخیص نکرد.

مسئولان وقت گمرک پاسخگوی معدوم شدن ۲۵۰ تن سرم باشند

به گزارش ممتاز نیوز، بهرام دارایی، با اشاره به اینکه شرکت داروسازی «شیرازسرم» در سال ۹۶ این محموله را وارد کرده بود، اظهار داشت: زمانی که این محموله وارد گمرک می‌شود، معاون وقت سازمان غذا و دارو به ریاست وقت سازمان گمرک کشور در تاریخ ۹۷/۹/۱۹ نامه می‌زند که به علت کمبود و نیاز بیمارستان‌ها این محموله ترخیص شود.

وی افزود: گمرک در جواب نامه رئیس اسبق سازمان غذا و دارو با توجیه اینکه دو سوم یا ۶۵ درصد تاریخ انقضا این سرم‌ها گذشته است، با ترخیص محموله موافقت نمی‌کند، بنابراین در مورد این موضوع مسئولان وقت گمرک باید پاسخگو باشند، چرا که به رغم اینکه سازمان غذا و دارو متولی بوده و درخواست ترخیص کرده، این محموله آزاد نشده است.

دارایی با رد این مسئله که محموله دیگری از سرم‌ها شامل ۲۸۰ تن سرم دیالیزی نیز در گمرک باقی مانده باشد، گفت: اگر سرمی وارد شود، بدون اینکه در گمرک بماند ترخیص می‌شود و روزی حداقل ۵۰۰ هزار عدد سرم نیز در داخل کشور تولید می‌شود، بنابراین این گفته‌ها پایه و اساس ندارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ