مسترکلاس کریم صالح عظیمی برگزار می‌شود

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

مسترکلاس کریم صالح عظیمی به زودی در موسسه فرهنگی-هنری موسیقی آوای دل برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار موسیقی ممتاز نیوز، مسترکلاس کریم صالح عظیمی به زودی در موسسه فرهنگی-هنری موسیقی آوای دل با مدیریت سبحان مهدی‌پور برگزار می‌شود.

در این مسترکلاس‌ها به فرم صحیح اجرای ردیف در آواز پرداخته می‌شود که این کلاس آموزشی به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود و هنرجویان موسیقی می‌توانند از این کلاس برای فهم بیشتر ردیف‌های موسیقی ایرانی استفاده کنند.

همچنین علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن های ۰۲۶۳۴۲۰۲۳۴۳ و ۰۹۱۲۶۱۷۹۳۲۱ تماس حاصل نمایند که با توجه به محدودیت پذیرش، اولویت با هنرجویانی است که از سوابق آموزشی و اجرائی برخوردار می باشند.

گفتنی است، کریم صالح عظیمی از شاگردان عبدالله خان دوامی و تنها بازمانده شیوه آوازی تبریز که از محضر اقبال السلطان کسب فیض کرده است می‌باشد.

همچنین از وی دو اثر منتشر گردیده است که از نمونه‌های فاخر اجرای آواز دستگاهی می‌باشد.

کریم صالح عظیمی در سال ۱۳۲۵ در تبریز متولد شد. صدای آواز استاد بزرگ ابوالحسن خان اقبال آذر (اقبال السلطان) که از صفحات قدیم در خانه آنها طنین می‌افکند، او را از همان دوران کودکی به آواز خوانی راغب کرد و او از همان سنین به بعد، دوستدار و علاقمند محافل اجرای موسیقی اصیل سنتی شد.

صالح عظیمی از آخرین و وفادارترین شاگردانی به شمار می‌رود که استاد اقبال آذر در طی یک صد و چند سال زندگی خویش تربیت کرد.

انس و مودت صالح عظیمی به استادش تا آخرین لحظه حیات اقبال ادامه یافت و او از محضر آن خواننده بزرگ بهره بسیار برد و به حد مقبول اهل فن از لحاظ اجرای آواز ایرانی رسید تا جایی که روزی در حضور استاد شهریار، استاد محمود فرنام و دکتر بهروزیه به امر استاد اقبال آذر ، دنباله آواز چهارگاه را پس از استاد در گوشه های حصار، کرشمه و موریه و فرود ادامه ادامه داد و مورد تشویق حاضران (که همگی صاحب نظران موسیقی اصیل ایران بودند) قرار گرفت.

همچنین در حقیقت می‌توان ایشان را در بخش آموزش ردیف‌های مکتب تبریز، تنها یادگار اقبال بزرگ دانست.

 

پایان پیام/۴۶

 


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. خان بابایی- حسن گفت:

    از آقایان هنرمند مهدی پور و مهندس معزی که زمینه های معرفی این حقیر به کلاسهای این استاد فرهیخته را فراهم نمودند صمیمانه متشکرم .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *