مستند جیمز باند بر پرده سینما به نمایش در می‌آید

سینما و تلویزیون > سینمای‌جهان
فیلم مستندی درباره فیلم‌های «جیمز باند» به زودی اکران می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از دیجیتال اسپای، مستندی درباره تاریخ مجموعه فیلم‌های «جیمز باند» در ماه اکتبر (مهر ماه) راهی سینما می‌شود.

فیلم «همه چیز یا هیچ چیز: داستان ناگفته ۰۰۷ » برای پنجاهمین سالگرد حضور این شخصیت معروف ادبی در فیلم‌های سینمایی ساخته می‌شود.

این فیلم که درباره طولانی‌مدت‌ترین فیلم‌ تاریخ سینما ساخته شده است، روی سه شخصیت معروف که در معرفی جیمز باند به دنیای سینما نقش مهمی داشته‌اند تمرکز دارد: «آلبرت آر. بروکلی»،‌ «هری سالتزمن» و «یان فلمینگ» نویسنده مجموعه داستان‌های «جیمز باند».

«استیون رایلی» کارگردانی این فیلم سینمایی را برعهده خواهد داشت.

وی همچنین به همراه «جان باتسک» و «سیمون چین» تهیه‌کنندگی این مستند را نیز برعهده دارد.

«همه چیز یا هیچ چیز» روز پنجم اکتبر(۱۴ مهر) در سینماهای انگلستان به روی پرده خواهد رفت.

بیست و سومین فیلم «جیمز باند» با نام «سقوط آسمانی» نیز روز ۲۶ همان ماه در سینماهای انگلستان اکران می‌شود و نهم نوامبر به آمریکا می‌رسد.

«جیمز باند ۰۰۷» نام شخصیتی داستانی است که توسط «یان فلمینگ» در سال ۱۹۵۳ خلق شد و در ۱۲ رمان و دو داستان کوتاه حضور داشته است.

این شخصیت همچنین در صنعت سینما طولانی‌ترین و پولسازترین شخصیت بوده که تاکنون از روی آن فیلم ساخته‌اند.

اولین فیلم ساخته شده از این شخصیت فیلم «دکتر نو» در سال ۱۹۶۲ است.

تاکنون ۲۲ قسمت از سری آثار «جیمز باند» ساخته شده است که آخرین آن «ذره‌ای آرامش» محصول سال ۲۰۰۸ انگلیس بود که به فروش جهانی ‌۵۸۶ میلیون دلار رسید و پیش از آن «کازینو رویال» فروش ‌۵۹۴ میلیون دلار را به ثبت رساند.

سری فیلم‌های «جیمز باند» فروش کلی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار را کسب کرده‌اند که در رتبه‌ سوم پرفروش‌ترین آثار چند قسمتی قرار دارند.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *