مسکو به حفظ جایگاه سوم در جدول مدال های المپیک لندن چشم دوخته است

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رویترز از مسکو، ‘ویتالی ماتکو’ با توجه به اعزام بالغ بر۴۵۰ ورزشکار روس برای رقابت در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن، پیش بینی کرد این کشور در رشته های بوکس، کشتی آزاد و فرنگی، وزنه برداری، ژیمناستیک، شنا، شنای موزون و دوومیدانی، حضور نیرومندی به نمایش بگذارد.

وی در یک نشست خبری گفت:‌ هر چند ما نخواهیم توانست در این المپیک به جایگاه آمریکا و چین در جدول مدال ها دست یابیم اما می توانیم برای تصاحب جایگاه سوم با انگلیس و آلمان رقابت کنیم.

ماتکو افزود: هر چند بدست آوردن مدال های بیشتری از ورزشکاران انگلیس که در خانه خود مسابقه می دهند، بسیار دشوار خواهد بود اما حتی اگر ما بتوانیم چهارم نیز بشویم، فاجعه ای نخواهد بود.

سخنگوی ‘ولادیمیر پوتین’ رییس جمهوری روسیه در ماه ژوئن گفت: ممکن است وی همزمان با برگزاری بازی های المپیک لندن، برای نخستین بار در ۹ سال گذشته در میان روابط تیره لندن و مسکو بر سر مسایل امنیتی، سیاسی و حقوق بشر، از انگلیس دیدار کند.

روسیه میزبان بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در شهر بندری ‘سوچی’ در ساحل دریای سیاه و همچنین جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال خواهد بود.

مترجمام. ورزشی. ** ۱۴۸۶ ** ۱۵۸۹

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۰۱۹۶۵


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *