مسمومیت جدید در یک مدرسه دیگر در قم / این بار ۶۱ دانش‌آموز

روز گذشته ۶۱ دانش آموز در قم با علائم مسمومیت به مراکز درمانی رفتند.

مسمومیت جدید در یک مدرسه دیگر در قم / این بار ۶۱ دانش‌آموز

به گزارش ممتاز نیوز، مجید محبی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم در سخنانی در خصوص وضعیت دانش آموزان دچار مسمومیت در مدارس استان عنوان کرد: از صبح دوشنبه تعداد ۶۱ دانش آموز با علائم مسمومیت تنفسی از مجموع ۸ مدرسه قم توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

محبی ادامه داد: حال عمومی عمده دانش آموزان انتقال یافته به مراکز درمانی با بررسی‌های صورت گرفته توسط پزشکان و متخصصان مساعد گزارش شده و مشکل جسمانی نداشتند و بیشتر دچار اضطراب و استرس بودند.

وی با بیان اینکه در صورت پایداری حال عمومی دانش آموزان از بیمارستان مرخص می‌شوند، افزود: تاکنون ۲۰ نفر از این دانش آموزان بعد از بهبودی کامل با نظر کادر درمان راهی منزل شدند.

محبی تأکید کرد: برای تمامی دانش آموزان اقدامات لازم درمانی، و آزمایش‌های تشخیصی انجام پذیرفته است تا خانواده‌های دانش آموزان اطمینان خاطر از سلامتی فرزندان خود داشته باشند البته بیشتر دانش آموزانی که به بیمارستان مراجعه می کنند مشکلی ندارند اما به دلیل شرایط محیطی دچار اضطراب شدند.

وی با بیان اینکه نمی توانیم به طور قطعی در خصوص عامل مسمومیت اظهار نظر کنیم، یادآور شد: علائمی از وجود گاز منواکسید کربن در مدارس مشاهده شده اما به طور قطعی نمی توانیم همه مسمومیت ها را ناشی از گاز منواکسید کربن بدانیم لذا انجام آزمایشات ادامه دارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *