مسکو پیش‌نویس طرح آتش‌بس را به شورای امنیت ارائه کرد

۳۰ آبان ،

روسیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه داده که در آن خواستار توقف سریع درگیری‌ها در نوار غزه، دفاع از غیرنظامیان منطقه و از سرگیری فوری مذاکرات صلح بین طرف اسرائیلی و فلسطینی شده است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، رژیم صهیونیستی همچنان از هوا و زمین غزه را گلوله باران می کند، روز گذشته تنها در یک نوبت حمله موشکی به یک ورزشگاه ده غیرنظامی فلسطینی به شهادت رسیند.در چنین شرایطی روسیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه داده که در آن خواستار توقف سریع درگیری‌ها در نوار غزه، دفاع از غیرنظامیان منطقه و از سرگیری فوری مذاکرات صلح بین طرف اسرائیلی و فلسطینی شده است.

 هیئت نمایندگی روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد پیش نویس قطعنامه‌ای را به این شورا ارائه داد که در آن خواستار توقف فوری خشونت‌ها در نوار غزه شده و هر دو طرف اسرائیلی و فلسطینی به مذاکره فراخوانده شده‌اند.

در حال حاضر شورای امنیت در حال برگزاری دومین نشست خود برای بررسی اوضاع کنونی در نوار غزه است که از ۱۴ نوامبر اسرائیل حملات گسترده‌ای را به این منطقه آغاز کرده است.

بر اساس پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه، شورای امنیت سازمان ملل نگرانی عمیق خود را از خطر وخامت شدید اوضاع در نوار غزه، بخصوص در رابطه با تلفات سنگین انسانی و وخیم شدن وضعیت انسانی در این منطقه ابراز داشته و همچنین تاکید می‌کند که باید از غیرنظامیان فلسطینی و اسرائیلی دفاع شود.

در متن این سند که برای رای گیری در حال بررسی است، هم طرف اسرائیلی و هم طرف فلسطینی در وخامت اوضاع منطقه مقصر شناخته شده است.

این پیش‌نویس با تاکید بر اینکه مناقشه فلسطین- اسرائیل تنها از طریق مسالمت آمیز قابل حل و فصل شدن است، از هر دو طرف درگیری خواسته شده تا اولا، سریعا، برای مدت طولانی و بدون نقض اقدامات نظامی را متوقف کنند تا آرامش به منطقه بازگردد. دوما، از تلاش‌های بین المللی برای حل و فصل وضعیت کنونی حمایت کنند. سوما، شورای امنیت طرف اسرائیلی و فلسطینی را به سمت ازسرگیری فوری مذاکرات دوجانبه برای دستیابی به هدف نهایی انعقاد پیمان صلح دعوت کند.

“ویتالی چورکین” نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که هدف این کشور از ارائه این پیش نویس توقف سریع بحران کنونی در نوار غزه است تا آتش بس بین اسرائیل و فلسطین برقرار شده و طرفین به سمت مذاکره سوق یابند.

شورای امنیت سازمان ملل به درخواست طرف روسی بررسی این سند در خصوص اوضاع نوار غزه را آغاز کرده است.

حمله به بانک ملی اسلامی غزه

از سوی دیگر جنگند‌ه‌های ارتش رژیم صهیونیستی خانه «رائد العطار»، یکی از رهبران گردانهای القسام و همچنین بانک ملی اسلامی غزه را بمباران کردند.
گردانهای القسام اعلام کردند که چنگنده‌های ارتش اسرائیل بانک ملی اسلامی در غزه را بمباران کردند.

بر اساس این اعلام، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین به منزل «رائد العطار» یکی از رهبران القسام در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه حمله کردند.

بر اساس این گزارش از صبح روز دوشنبه در ششمین روز حملات متوالی صهیونیست‌ها به نوار غزه، ۳۶ فلسطینی شهید و بیش از ۶۵ نفر زخمی شده‌اند که به این ترتیب شمار شهدای غزه از روز چهارشنبه تا کنون به ۱۱۰ نفر و شمار زخمی‌ها نیز به بیش از ۷۵۰ نفر رسید.


sadkhabar.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *