مشاهده یک نهنگ ناشناخته در سواحل نیوزیلند

این مطلب در تاریخ سهشنبه ۱۶آبان به نقل از منبع ذکر شده در پورتال خبری ممتاز نیوز درج گردیده است

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از خبر گزاری مهر،  جسد این نهنگ ها که مادر و فرزند نر او می باشند، در سواحل نیوزیلند یافت شد.

محققان دانشگاه اوکلند می گویند این نهنگ های دندان دار و منقار دار موسوم به Mesoplodon traversiiگونه ای می باشند که پیش از این فقط از روی چند استخوان شناسایی شده بودند.

راشل کانستنتین پژوهشگران دانشگاه اوکلند گفت: این اولین بار است که این گونه نهنگ که بیش از پنج متر طول دارد به طور کامل ملاحظه می گردد و بسیار خوش شانس بودیم که دو نمونه از آن ها را یافته ایم.

وی افزود: تا کنون همه آنچه که درباره این گونه نهنگ می دانستیم از بخشی از اسکلت جمجمه او بود که در نیوزلیند و شیلی طی یک دوره ۱۴۰ ساله یافته شده بود.

کشف این نهنگ امروز از آن جهت بسیار چشمگیر و قابل توجه است که انسان تا کنون تقریبا از این پستاندار عظیم الجثه دریایی هیچ نمی دانست.

این پژوهشگران ابتدا فکر نمودند این نهنگ ها عادی می باشند اما بررسی های DNAحاکی از ناشناخته بودن آنها بود.

محققان با مطرح نمودن اینکه نمی دانند چرا این گونه دریایی این قدر گریزان بوده است، یک پاسخ احتمالی برای آن دارند و می گویند شاید این نهنگ منقار دار فقط گونه های نهنگی بوده اند که دور از ساحل و در اعماق اقیانوس می زیسته و همان جا نیز می مرده اند و تعداد بسیار اندکی از آنها به ساحل رسیده اند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *