مشاور رئیس‌جمهور منتخب: روحانی تا قبل از «تحلیف» به مجلس نمی‌آید

۰۱ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
مشاور رئیس‌جمهور منتخب گفت: برنامه‌ای برای حضور حجت‌الاسلام روحانی در مجلس تا قبل از برگزاری مراسم تحلیف تنظیم نشده است.

فارس نوشت: حجت‌الاسلام تیمورعلی عسگری مشاور حجت‌الاسلام حسن روحانی  خبر حضور رئیس‌جمهور منتخب در جلسه سه‌شنبه یا چهارشنبه این هفته مجلس برای دیدار با نمایندگان را تکذیب کرد.

وی افزود: نمایندگان بسیاری از جمله رؤسای کمیسیون‌ها، مجامع استانی و بعضی فراکسیون‌ها از جمله فراکسیون روحانیون از آقای روحانی تقاضای دیدار داشتند.

حجت‌الاسلام عسگری تصریح کرد: قرار شد برنامه‌ای برای این دیدار در دفتر رئیس‌جمهور منتخب تنظیم شود که با توجه به تاکید هیئت رئیسه مجلس انجام آن به بعد از تعطیلات دو هفته‌ای تابستان مجلسی‌ها موکول شد.

مشاور پارلمانی رئیس‌جمهور منتخب گفت: حضور رئیس‌جمهور منتخب در مجلس برای تعامل دولت تازه با قوه مقننه ضروری است و قطعا آقای روحانی برای معرفی و دفاع از کابینه به مجلس می‌آید.

حجت‌الاسلام عسگری در عین حال خاطرنشان کرد که برنامه‌ای برای حضور رئیس‌جمهور منتخب در خانه ملت قبل از برگزاری مراسم تحلیف تنظیم نشده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که زمان ملاقات نمایندگان با رئیس‌جمهور منتخب که قرار است در دفتر حجت‌الاسلام روحانی صورت گیرد، متعاقبا اعلام می‌شود.

به گزارش فارس، پیش از این بعضی رسانه‌ها از صبح امروز خبر داده بودند که حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب روز سه‌شنبه این هفته در جلسه غیرعلنی با حضور در مجلس در یک نشست غیرعلنی با نمایندگان دیدار خواهد داشت.

علیرغم چنین خبری، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرده بود که حضور آقای روحانی در مجلس قطعی نیست و این امر منوط به تصمیم‌گیری هیئت رئیسه مجلس است.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ