مشروعیت حملات پهپادهای آمریکایی زیر ذره‌بین سازمان ملل

۳۰م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

dpa-19.jpg

سازمان ملل تحقیقات دربارهٔ کشتار هدفمند مردم در حملات پهپادهای آمریکایی در افغانستان، پاکستان، یمن و سومالی را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نوشته روزنامه گاردین، بن امرسون، مخبرویژه سازمان ملل که یک وکیل انگلیسی است تحقیقات خود را با بررسی کامل و دقیق موارد استفاده نظامی از پهپادها در عملیات‌های ارتش انگلیس در افغانستان،‌ حملات آمریکا در پاکستان و منطقه ساحل در آفریقا انجام خواهد داد.

وی همچنین مدارکی را از حملات پهپادهای اسرائیلی در سرزمین‌های فلسطینی جمع آوری می کند.

حدود ۲۰ تا ۳۰ حمله در سراسر این کشورها مورد بررسی قرار می‌گیرد تا میزان و ابعاد تلفات غیرنظامیان، هویت شبه نظامیان هدف قرار گرفته و قانونی بودن حملات هواپیماهای بدون سرنشین(پهپادها) بخصوص در کشورهایی که از سوی سازمان ملل منطقه جنگی اعلام نشده‌اند، مشخص شود.

این تحقیق اواخر سال جاری میلادی به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه خواهد شد. براساس یافته‌های این گزارش اقدامات بعدی در خصوص این حملات انجام خواهد شد. امرسون پیش از این پیشنهاد کرده بود که بعضی از حملات پهپادها بخصوص حملاتی که به عنوان “حملات دوسویه” شناخته شده‌اند جرایم جنگی عنوان شوند. در این نوع حملات، امداگران، خود قربانی حملات بعدی می‌شوند.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ