مشعل: رهبران عربی و اسلامی برای آزاد سازی قدس برنامه‌ریزی کنند

aljazeera-18.jpeg

خالد مشعل از محمد مرسی و تمامی رهبران کشورهای عربی و اسلامی خواست برای طرح آزادسازی قدس و تمامی اراضی فلسطینی برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، خالد مشعل، رییس دفتر سیاسی جنبش حماس در مراسمی در قاهره اعلام کرد: اسرائیل برای هدف قرار دادن امتی که وارد مرحله جدیدی شده، هزار بار باید حسابگری کند.

مشعل تصریح کرد: حمایت اجتماعی، خیریه‌ای و فرهنگی از قدس در گذشته قابل قبول بود اما کافی نبود. اما امروز بعد از انقلاب عربی نه قابل قبول است و نه کافی.

رییس دفتر سیاسی حماس پایان دادن به مذاکرات با اشغالگران را خواستار شد و افزود: زمان آن رسیده است که میز مذاکرات را بر روی کسانی که می‌خواهند بنده آنها باشیم، برگردانیم.

وی در عین حال پایان اختلافات فلسطینی‌ها را خواستار شد و بر لزوم آغاز برداشتن گام‌های بزرگ از سوی رهبران فلسطینی جهت پایان دادن به اختلافات و تکمیل آشتی ملی تاکید کرد.

خالد مشعل در واکنشی غیرمستقیم به انتقاد تلویزیون سوریه از وی و جنبش حماس، گفت: حماس هرگز فراموش نکرده است که چه کسی از آن حمایت کرده و در کنارش بوده است، اما نمی‌تواند بر ریختن خون مردم سازش کند.

رییس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که جنبش وی موافق با خواسته‌های مردم و دستیابی آنها به آزادی است و از نظر وی بهترین حمایت از مقاومت همان اعطای حقوق ملت‌ها به آنهاست.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ