مشکلات داروی بیماران تالاسمی همچنان ادامه دارد

پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ممتاز نیوز: دبیر انجمن تالاسمی ایران با بیان این که بیماران تالاسمی در چند هفته قبل به داروهای آهن زدا دسترسی کمتری داشته‌اند از مسئولین خواست تا برای بهبود شرایط اقدام کنند.

محمدرضا مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: داروی تزریقی بیماران تالاسمی آخرین بار سه هفته قبل توزیع شده است و پس از آن بیماران از دسترسی به این دارو محروم شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین داروی خوراکی “اکسجید” بیماران تالاسمی نیز از دو ماه پیش در کشور تمام شده و هنوز محموله تازهی از این دارو وارد کشور نشده است.

مشهدی با بیان این که این داروی خوراکی که به صورت مشترک توسط کمپانی سوئیسی نوارتیس و کمپانی داخلی مداوا تولید می‌شود، افزود: مصرف کنندگان در دو ماه قبل مجبور شده‌اند از داروی تزریقی استفاده کنند که تهیه آن نیز با مشکلاتی همراه است و یا اینکه داروی خوراکی داخلی “اسورال” را مصرف کنند.

مشهدی افزود: بعضی از بیماران به سبب اطمینان نداشتن به کیفیت تولید داخل و عدم تمایل به مصرف داروی تزریقی و در دسترس نبودن آن درمان خود را رها کرده‌اند.

به گفته وی، اگر روند فعلی کمبود دارو ادامه داشته باشد و داروی بیماران تامین نشود احتمال بروز مشکلات قلبی برای بیماران به سبب اضافه بار آهن به وجود می‌آید.

دبیر انجمن تالاسمی ایران در این رابطه افزود: علاوه بر این ملاحظه ظهور عوارض قلبی بیماران تالاسمی انسانی نیست و به لحاظ اقتصادی نیز غیرمعقول است چرا که غفلت در این زمینه هزینه های درمانی بر دوش دولت را چند برابر می‌کند.

این عضو هیئت مدیره انجمن تالاسمی در خاتمه از مسئولین خواست که حداقل به بعضی از وعده‌های خود در خصوص بیماران تالاسمی عمل کنند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ