مشکلات مالی، سفر تیم کشتی امید را به مسابقات آسیایی لغو کرد

سخنگوی فدراسیون کشتی از لغو اعزام تیم‌های ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال ایران به رقابت‌های قهرمانی آسیا به دلیل مشکلات مالی و هم‌چنین محک کشتی‌گیران زیر ۲۳ سال در تورنمنت‌های خارجی، خبر داد.

مشکلات مالی، سفر تیم کشتی امید را به مسابقات آسیایی لغو کرد

به گزارش ممتاز نیوز، محمدابراهیم امامی با اعلام لغو سفر تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی زیر ۲۳ سال ایران به رقابت‌های قهرمانی آسیا، درباره دلایل این تصمیم، اظهار کرد: این رقابت‌ها قرار بود در عربستان برگزار شود اما با انصراف این کشور، میزبانی مسابقات به قرقیزستان داده شد.  با توجه به این که نفرات تیم‌های ملی امید ایران در حال حاضر در اردوی تیم‌های جوانان و بزرگسالان حضور دارند و به تورنمنت‌های مختلف خارجی اعزام شده‌اند و مورد محک قرار گرفته‌اند و هم‌چنین بحث مشکلات مالی فدراسیون کشتی، این تصمیم گرفته شد که اعزام تیم‌های زیر ۲۳ سال به رقابت‌های قهرمانی آسیا لغو شود.

سخنگوی فدراسیون کشتی، افزود: به دلیل مشکلات و محدودیت‌های مالی فدراسیون کشتی، اعزام‌های بین‌المللی اولویت‌بندی شده‌اند و بر همین اساس نیز اعزام تیم‌های ملی زیر ۲۳ سال به رقابت‌های قهرمانی آسیا لغو شد. با توجه به تعدد برگزاری رقابت‌های بین‌المللی در سطح جهان، بسیاری از کشورهای دیگر هم‌چون کره‌جنوبی نیز تا جایی که اطلاع داریم قصدی برای حضور در این مسابقات ندارند.

او در ادامه درباره تیم‌های خارجی شرکت کننده در رقابت‌های کشتی آزاد جام تختی، گفت: تاکنون حضور تیم ارمنستان قطعی شده و در حال رایزنی با کشورهای دیگر هستیم تا امکان حضورشان در این جام مهیا شود. یکی از مشکلات جدی ما این است که کشتی‌گیران کشورهای دیگر مخصوصا کشورهای اطراف، اعتقادی به تزریق واکسن کرونا ندارند و از آن‌جا که صدور مجوز ورود آن‌ها به کشور نیازمند تزریق واکسن است، این امکان برای آن‌ها مهیا نیست.

امامی در پایان تاکید کرد: با این وجود به دنبال افزایش تعداد تیم‌های خارجی شرکت کننده در جام تختی هستیم و به تعداد تیم‌های خارجی اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ