مصدومیت نکونام و پورعلی گنجی + عکس

گردآوری توسط گروه اخبار روز سایت خبری ممتاز نیوز

نکونام روز گذشته موفق نشد به دلیل آسیب‎دیدگی با سایر نفرات تیم اوساسونا تمرین کند. کاپیتان تیم فوتبال اوساسونا از ناحیه پای راست دچار آسیب‌دیدگی شده است.

بر پایه گزارش سایت دیارو د ناوارا، نکونام با این آسیب‌دیدگی به بازی با آلاوس نخواهد رسید. کاپیتان تیم ملی ایران امروز در کلینیک «سن میگوئل» حاضر خواهد شد تا میزان مصدومیتش مشخص شود.

آسیب‌دیدگی نکونام در حالی رخ داده که این بازیکن برای بازی تدارکاتی مقابل تیم‌های شیلی و سوئد به تیم ملی ایران دعوت شده است.

تیان جین تدا در هفته دوم لیگ حرفه ای چین میزبان هانگ ژو بود. مثل بازی قبل، مرتضی پورعلی گنجی یکی از ارکان اصلی خط دفاع این تیم بود. بازی بدون اشتباه او سدی بود مقابل حملات هانگ ژو تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.
نیمه دوم اما برای مرتضی سرشار از اتفاقات تلخ و شیرین بود. البته تلخی هایی که در نهایت به شیرینی ختم شد.
ماجرا از دقیقه ۵۵ آغاز شد. پورعلی گنجی پس از حضور در محوطه جریمه هانگ ژو با خطای مدافعان این تیم سرنگون شد تا داور سوت خود را به نشانه ضربه پنالتی به سود تیان جین به صدا در بیاورد. بازیکن تیان جین پشت توپ ایستاد اما نتوانست دروازه هانگ ژو را باز کند.

مرتضی پورعلی گنجی

دقیقه ۶۵ اما مرتضی در برخورد با مهاجم حریف آسیب دید و به خارج از زمین منتقل شد: آسیب دیدگی از ناحیه کتف. پزشک تیان جین خیلی زود خود را بالای سر پورعلی گنجی رساند. کتف مرتضی در رفته بود، کادر فنی از او پرسید که می توانی ادامه بدهی؟ جواب مرتضی مثبت بود. پزشک تیم کتف او را جا انداخت و پورعلی گنجی با کتفی بسته و مانند کاراکتر پله در فیلم فرار به سوی پیروزی وارد زمین شد و با تشویق ٣٠ هزار هوادار تیان جین بازی را ادامه داد.
تا دقیقه ٩٠ که داور به اشتباه علیه تیان جین خطا اعلام کرد و مرتضی را از بازی اخراج. آری هان و هواداران به داور اعتراض کردند اما سودی نداشت. هانگ ژو نتوانست از این فرصت استفاده کند تا بازی در نهایت با تساوی بدون گل به پایان برسد. نکته جالب اما تشویق های مداوم هواداران تیان جین بود. آنها با گفتن (گنجی گنج ) حتی بعد از بازی هم مرتضی را تشویق کردند تا از از خودگذشتگی مدافع جوان تیمشان تشکر کنند.
در رختکن هم مسئولان و کادر فنی تیان جین از پورعلی گنجی تقدیر کردند تا یک روز متفاوت برای پدیده ایران در جام ملتهای آسیا رقم بخورد. پورعلی گنجی که از بازی بعد محروم است ، در روز قبل از آن به پکن سفر می کند تا از آنجا خود را به اتریش و اردوی تیم ملی برساند.

ممتاز نیوز
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ