مصدومیت ۱۳۰۰ نفر در مراسم چهارشنبه سوری تا ساعت ۲۳:۴۵

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۱۳۰۰ نفر در حوادث چهارشنبه سوری روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه خبر داد.

مجتبی خالدی در گفت و گو با ایسنا در خصوص آخرین آمار مصدومان چهارشنبه سوری، از صبح تا ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه سال اظهار کرد: بر اساس آمارهای اورژانس از صبح تا ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه ۲۶ اسفندماه ۱۳۰۰ نفر دچار آسیب شدند. 

وی با بیان اینکه تعداد کل مصدومان ۱۲۹۷ نفر گزارش شده است گفت: ۲۱۵ نفر در سطح کشور بستری شدند که از این تعداد ۴ نفر در بخش ویژه حضور دارند. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه ۱۰۶۰ نفر پس از درمان از مراکز درمانی ترخیص شدند، گفت: ۲۲ نفر نیز در محل درمان شدند و متاسفانه طی این روز سه نفر در شهر های اراک، تهران و کرج حضور داشتند. همچنین ۸۷ نفر دچار قطع عضو شدند. 

خالدی ادامه داد: ۴۴۹ نفر از ناحیه چشم دچار آسیب و ۳۴۳ نفر دچار سوختگی شدند. 

به گفته وی بیشترین آسیب در تهران با ۴۰۰ نفر آسیب دیده، آذربایجان شرقی با آمار ۱۰۶ نفر و پس از دو استان دیگر در کرمانشاه با ۱۰۶ نفر آسیب دیده گزارش شده است. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور میانیگن سنی ۴۷ درصد از مصدومان را بین ۸ تا ۱۶ سال اعلام کرد و افزود: ۳۱ درصد از آسیب دیدگان نیز از عابران پیاده بودند. 

مصدومیت ۴۰۰ تن در استان تهران تا ساعت ۲۳:۴۵ سه شنبه ۲۶ اسفند

خالدی در ادامه نیز در خصوص آمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری استان تهران گفت: از صبح روز ۲۶ اسفند تا ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه، ۴۰۰ نفر در این استان آسیب دیدند. از این تعداد ۳۹۹ نفر دچار مصدومیت شدند. 

وی ادامه داد: ۷۱ نفر بستری شدند که از این تعداد دو نفر در بخش مراقبت های ویژه حضور دارند. ۳۲۰ نفر نیز پس از درمان ترخیص شدند. 

خالدی گفت:  یکی از جانباختگان روز چهارشنبه سوری نیز در تهران حضور داشته است. 

وی درباره نوع مصدومیت های پیش آمده برای آسیب دیدگان حوادث چهارشنبه سوری تهران گفت: ۴۶ نفر دچار قطع عضو و ۱۶۷ نفر از ناحیه چشم دچار آسیب شدند. همچنین متاسفانه ۱۱۵ نفر نیز دچار سوختگی شدند. 

وی افزود: ۴۲ درصد مصدومان استان تهران میانگین سنی ۸ تا ۱۶ سال داشته و ۴۲ درصد مصدومان این استان عابران پیاده بودند. 

انتهای پیام 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ