مصرف‌کنندگان ایرانی نظر مثبتی به خودروهای داخلی ندارند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

یک کارشناس صنعت خودرو گفت:‌ از نظر مصرف‌کنندگان ایرانی تناسبی بین قیمت و کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد

خبراقتصادی:بهروز مشهدی عضو هیات علمی دانشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ واقعیت این است که مصرف‌کنندگان ایرانی نظر مثبتی به خودروهای داخلی نداشته و معتقدند که قیمت این خودروها بالاست.

وی با بیان این‌که در مقایسه با قیمت و کیفیت خودروها در خارج از کشور این نظر مصرف‌کنندگان درست است، خاطرنشان کرد: بعضی از خودروهای داخلی که هم‌اکنون تولید می‌شوند بسیار قدیمی بوده و نباید با قیمت‌های فعلی فروخته شوند.

عضو هیات علمی دانشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: در مقایسه با خودروهای خارجی می‌توان گفت که قیمت خودروهای عرضه شده در داخل کشور بالا بوده و تناسبی بین قیمت و کیفیت این خودروها وجود ندارد.

وی افزود: ‌البته فضای کسب و کار در ایران مشکلات خاص خود را دارد به‌گونه‌ای که هزینه‌های تولید خودرو در کشور بالا بوده و عامل اصلی آن بعضی از سیاست‌های کلان داخلی و خارجی است.

این کارشناس صنعت خودرو با بیان این‌که باید فرصتی به خودروسازان برای عبور از بحران فعلی داده شود، تصریح کرد: ‌باید جو بی‌اعتمادی بین مثلث خودروساز، قطعه‌ساز و مصرف‌کننده از بین برود تا خودروسازان و قطعه‌سازان به هر طریق ممکن تیراژ تولید خودرو را افزایش دهند.

مشهدی خاطرنشان کرد: با افزایش تیراژ تولید، قیمت‌ خودروها نیز منطقی‌تر شده و کاهش خواهد یافت. در این زمینه می‌توان به سیاست‌هایی چون کاهش نرخ ارز و قیمت مواد اولیه اشاره کرد که مثمرثمر خواهد بود.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *