مصرف بنزین ایران افسار پاره کرد

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 مصرف بنزین ایران افسار پاره کرد

مصرف بنزین ایران افسار پاره کرد

ممتازنیوز: همزمان با افزایش افسار گسیخته مصرف بنزین در کشور و ثبت رکوردهای تاریخی، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید می کند که این افزایش مصرف عادی و طبیعی بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از مهر، از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۱۱٫۶ میلیارد لیتر بنزین در کشور مصرف شده است و آمارهای حاکی از رشد ۷٫۵ درصدی مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی است.
از این رو هر چند مسئولان دلایل افزایش مصرف بنزین را ورود خودروهای بیشتر به نماوگان حمل و نقل و ذخیره سازی بنزین سهمیه ای در کارت های هوسمند سوخت عنوان می کنند اما در بخش فرهنگ سازی هم تمامی فعالیت ها به حالت تعلیق درامده است.
آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران نشان می‌دهد در هفته دوم شهریور ماه سالجاری و با اوج گیری سفرهای تابستانی متوسط مصرف بنزین معمولی و سوپر ایران بار دیگر در محدوده ۸۰ میلیون لیتر در روز جا خوش کرده است.
در این بین حتی در برخی از روزها متوسط مصرف روزانه حدود ۸۳ میلیون لیتری هم به ثبت رسیده است اما مسئولان شرکت ملی پخش با وجود سونامی مصرف بنزین تاکید می کنند که جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و انبارهای بنزین کشور کامل است.
مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به تامین کافی بنزین تابستانی متوسط مصرف روزانه بنزین در نیمه نخست شهریور ماه امسال را ٧۵ میلیون لیتر اعلام کرده و معتقد است: با توجه به فرصت باقیمانده تا پایان تعطیلات تابستانی، پیش بینی می‌شود مصرف بنزین باز هم افزایش یابد.
این مقام مسئول روال فعلی تامین و توزیع بنزین را عادی عنوان کرده و تاکید می کند: اگر جایگاه‌های CNG نبود هم اکنون متوسط مصرف بنزین کشور به ۹۴ میلیون لیتر در روز افزایش می یافت.
اصغر رمضانی معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هم امروز در گفتگو با مهر با اشاره به ورود روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها به سبد سوخت کشور، گفته است: برای تامین بنزین مردم از مخازن ذخیره سازی هم برداشت‌هایی انجام می‌شود.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *