مصرف خودسرانه ملین ها در دوران بارداری خطرناک است

۱۹ام بهمن ،

ملین ها به این سبب که حرکات طبیعی روده و همچنین تعادل آب و الکترولیت و فلور میکروبی طبیعی روده را بهم می زنند می توانند عوارضی داشته باشند و بعضی از این عوارض در این دوران می تواند بسیار خطرناک باشد.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛مدیر دارو و مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: یکی از مشکلات شایع در زمان بارداری که به سبب بالا رفتن سطح هورمون پروژسترون و بزرگ شدن رحم که بر روی معده و روده فشار وارد می آوردیبوست است که تقریبا ۴۰ درصد زنان باردار به آن دچار می شوند.

دکترصفورا محبی افزود: داشتن استرس و اضطراب در زمان بارداری ، مصرف قرص آهن ، کاهش تحرک جسمی و کاهش در مصرف غذا و مایعات می تواند یبوست بارداری را تشدید کند.

دکتر صفورا محبی بیان داشت: دو نکته است که در مصرف کلیه گروه های ملین باید رعایت کرد.اول آنکه ملین ها باید با حداقل ۲ لیوان آب مصرف شوند و همچنین کلیه داروهای مسهل برای دوره کوتاهی باید مصرف شوند و با رفع یبوست باید قطع شوند.

وی گفت: گروهی از ملین ها به نام ملین های محرک می باشند که به سبب خطر القاء انقباضات رحم و زایمان زودرس از مصرفشان در طول بارداری باید پرهیز کرد که از این دسته می توان به روغن کرچک ، بیزاکودیل، داروی گیاهی سنا و صبرزرد اشاره کرد./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ