مصرف شیر و لبنیات، در سلامت پوست نقش مؤثری دارد

گروه شیر و لبنیات در سومین ردیف هرم غذایی، قرار دارد که در رشد و استحکام استخوان ها و دندان ها و سلامت پوست نقش مهمی دارند.

به گزارش گروه علمی، پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛ دکتر زهرا عبداللهی سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مواد مغذی گروه شیر و لبنیات پروتئین، کلسیم، فسفر، بعضی از انواع ویتامین های گروه ب و ویتامین آ را تامین می کنند.

وی افزود: برای افراد بزرگسال سالم روزانه مصرف ۲ تا ۳ واحد از گروه شیر و فرآورده های توصیه می شود و همچنین زنان باردار و شیرده می بایستی حداقل روزانه ۳ واحد از گروه شیر و فرآورده های آن مصرف کنند.

دکتر عبداللهی با اشاره به این که گروه شیر و لبنیات در رشد و استحکام استخوان ها و دندان ها و سلامت پوست نقش مهمی دارند، ابراز داشت: مصرف روزانه دو لیوان شیر می تواند نیاز به فسفر را بر طرف کند زیرا شیر حاوی بعضی از ویتامین ها مانند آ، ب۱۲ ، ب۲ ، ب ۱ است و با مصرف روزانه دو لیوان شیر حدود نصف نیاز بدن افراد بالغ به ویتامین ب۱۲ تامین می شود.

وی درباره مصرف سایر لبنیات گفت: افراد برای استفاده از پنیر تازه، باید آن را به مدت حداقل ۲ ماه در آب نمک نگهداری کرده و سپس مصرف کنند و بستنی هایی را بخورند که از شیر پاستوریزه تهیه شده باشد.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: برای مصرف هر نوع کشک حتما قبل از مصرف مقداری آب به آن اضافه کرده و حداقل ۵-۱۰ دقیقه در حال به هم زدن بجوشانند معمولاً در تهیه کشک نمک میزان زیاد استفاده می شود توصیه می شود که از انواع کشک کم نمک استفاده کنید.

دکتر عبداللهی با بیان این که افراد هنگام خرید شیر باید به تاریخ انقضای آن توجه کنند، ابراز داشت: شیر را نباید در معرض نور قرار دهند زیرا باعث نابودی ویتامین ب۲  شده و همچنین سبب بد طعمی شیر می شود./ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *