مصرف شیشه و کوکائین از راه‌های تازه انتقال بیماری هپاتیت در کشور است

شهریور ۱۴۰۰
ممتاز نیوز :  کامران باقری لنکرانی در خصوص اشخاصی که در معرض خطر بیماری هپاتیت قرار دارند، گفت: این اشخاص لازم است حتماً آزمایش بدهند در واقع اشخاصی که قبل از سال ۱۳۷۵ خون و فرآورده‌های خونی دریافت کرده‌اند (چون قبل از این سال، ویروس هپاتیت C شناخته شده نبود) باید آزمایش بدهند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛ وی در خصوص هپاتیت B گفت: اشخاص خانواده‌ای که در آن خانواده فرد مبتلا وجود دارد یا کسانی که بیماری های خاصی دارند، باید آزمایش بدهند، اهمیت آن به این سبب است که هر چقدر زودتر تشخیص داده شود، عوارض آن کمتر بوده و درمان آن میسرتر می‌شود.

وی در خصوص واکسیناسیون این بیماری گفت: پوشش واکسیناسیون هپاتیت B در کشور ایران؛ بالای ۹۵ درصد و در استان فارس بالای ۹۷ درصد است در صورتی که پوشش واکسیناسیون هپاتیت B در کشور آمریکا ۷۵ درصد است.

باقری لنکرانی اضافه کرد: راه های تازه انتقال بیماری هپاتیت عبارتند« از تاتو  حجامت (موفق بودنش بستگی به روش صحیح انجام و مراقبت از Sterility و پرهیز از انتقال بیماری دارد)، دندانپزشکان تجربی، اعتیاد تزریقی، رفتارهای پر خطر جنسی، مصرف شیشه و کوکائین.

وی بیان کرد: بیماری هپاتیت اگر به موقع شناخته و درمان شود، هیچ تأثیری در طول عمر اشخاص ندارد اما اگر به موقع شناخته و درمان نشود، به سرطان کبد و نارسائی کبدی منجر می‌شود.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ