مصرف گاز در کشور در مدار افزایش

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: مصرف بخش خانگی و تجاری روز یکشنبه با کاهش دمایی بین ۵ تا ۸ درجه، به ۵۳۰ میلیون مترمکعب در روز رسید که بدان معناست که حدود ۶۴ درصد تولید، به مصرف در این بخش تخصیص یافته است.

مصرف گاز در کشور در مدار افزایش

به گزارش ممتاز نیوز از شرکت ملی گاز ایران، با تشدید برودت هوا از ابتدای هفته جاری، میزان افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری، روز دوشنبه نسبت به روز قبل از آن، ۶ درصد بوده است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: بر همین اساس، مصرف بخش خانگی و تجاری روز گذشته با کاهش دمایی بین ۵ تا ۸ درجه، به ۵۳۰ میلیون مترمکعب در روز رسید که این امر بدان معنی است که حدود ۶۴ درصد تولید، به مصرف در این بخش تخصیص یافته است.

محمدرضا جولایی با بیان اینکه در این بازه زمانی، یعنی از دیروز تاکنون، حدود ۶ درصد افزایش مصرف را شاهد بوده‌ایم، گفت: با این حال، به اکثر ذی‌نفعان در همه بخش‌ها، گازرسانی مطلوب انجام شده است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: اکنون با ورود سامانه برودتی به کشور و کاهش دما و به تبع آن، افزایش مصرف در بخش خانگی و تجاری، محدودیت‌هایی در بخش‌های مختلف اعمال شده که بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده، صنایع عمده برنامه‌های تعمیراتی خود را در پیک مصرف و در زمان اعمال محدودیت انجام دهند.

جولایی از مردم خواست تا با مدیریت مصرف به‌ویژه در بخش خانگی و با توجه به روزهای سردی که در پیش داریم و این افزایش مصرف ادامه خواهد داشت، شرکت ملی گاز ایران را یاری رسانند تا این شرکت بتواند در زمستان پیش رو، روزهای گرمی را برای مردم به ارمغان آورد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *