مصرف گوشت سفید در کاهش فشار خون بالا موثر است

۲۸ آبان ،

مصرف گوشت های کم چربی به خصوص گوشت سفید در کاهش فشار خون بالا موثر است.

به گزارش تفسیری گروه علمی،‌ پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وبدا؛ دکتر پریسا ترابی، کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه با بیان این مطلب ابراز داشت: گوشت های قرمز و سفید تامین کننده پروتئین و آهن مورد نیاز بدن می باشند ولی حاوی مقداری چربی نیز می باشند که این میزان در گوشت قرمز بیشتر است.

دکتر پریسا ترابی افزود: مصرف گوشت های کم چربی به خصوص گوشت سفید برای کاهش چربی های بد خون و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، فشارخون بالا، دیابت، بعضی سرطان ها و نقرس توصیه می شود.

وی تصریح کرد: لازم است اشخاص در هفته ۲ تا ۳ بار غذای حاوی گوشت یا مرغ در برنامه خود بگنجانند و هنگام آماده کردن انواع گوشت برای پختن، چربی و پوست آنرا دور بریزند همچنین گوشت، مرغ و ماهی را با روش های سالم مانند بخارپزکردن، آب پز کردن و تنوری کردن طبخ کنند.

به گفته این متخصص تغذیه، ماهی سرشار از چربی های مفیدی است که در گوشت های دیگر وجود ندارند بنابراین حداقل هفته ای ۲ بار ماهی بخارپز، تنوری یا کباب شده مصرف کرده و تا حد امکان ماهی های چرب مانند ماهی تن و ماهی آزاد را انتخاب کنند و مصرف گوشت های فرآوری شده مثل سوسیس، کالباس و کنسروهای گوشت (مانند تن ماهی) را محدود کنند./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ