مصرف یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون لیتر بنزین در ۱۵ روز عید، بیشترین مصرف روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر، واردات روزانه ۱۰ میلیون لیتر برای توقف تولید پتروشیمی ها

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بیش از ۶۸ میلیون لیتر بنزین به هواپیماها داده شده که در این مدت ۱۰ هزار و ۱۶۸ فروند هواپیما سوخت‌گیری کرده‌اند.

خبراقتصادی: میزان مصرف بنزین در ۱۵ روز اول امسال به اوج خود رسیده و نشان دهنده رشد مصرف، تردد خودروها، و ضرورت پیگیری سیاست هایی برای کنترل مصرف، بهبود قیمت بنزین، اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت بنزین را مطرح ساخته است.

مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش از مصرف یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون لیتر بنزین در ۱۵ روز ابتدایی سال خبر داد و گفت: در ۱۲ فروردین، مصرف بنزین به ۱۰۰ میلیون رسید که یک رکورد در مصرف محسوب می‌شود.

داود عربعلی با اشاره به میزان مصرف بنزین در ۱۵ روز ابتدایی سال جاری که با تعطیلات نوروز همزمان شده بود گفت: در طول این مدت یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون لیتر بنزین مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳۳ میلیون لیتر افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در سال قبل یک میلیارد و ۱۴۲ میلیون لیتر بنزین مصرف شد.

مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بیشترین میزان مصرف بنزین در این مدت مربوط به ۱۲ فروردین ماه با مصرف ۱۰۰ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بود که یک رکورد در مصرف محسوب می‌شود.

عربعلی با اشاره به سوخت‌گیری هواپیماها در ۱۵ روز ابتدای سال گفت: بیش از ۶۸ میلیون لیتر بنزین به هواپیماها داده شده که در این مدت ۱۰ هزار و ۱۶۸ فروند هواپیما سوخت‌گیری کرده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین مصرف در هواپیماها نیز مربوط به ۱۵ فروردین است که در این روز ۵ میلیون لیتر سوخت هواپیما مصرف شده است.

واردات روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین برای توقف تولید بنزین پتروشیمی ها

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از افزایش واردات بنزین به روزانه ١٠ میلیون لیتر با موافقت قطعی دولت خبر داد و گفت: بنزین وارداتی جایگزین بنزین تولیدی پتروشیمی ها در سال تازه خواهد شد.

عباس کاظمی اظهار داشت: واردات بنزین در سال قبل روزانه ٣,۵ میلیون لیتر بود که در صورت تصویب نهایی، این میزان به ١٠ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در سال ٩٢ روزانه ۶,٢ میلیون لیتر بنزین به عنوان اکتان افزا از پتروشیمی ها دریافت و با بنزین تولیدی پالایشگاه ها مخلوط می شد، افزود: قرار است در سال تازه این میزان بنزین از خارج کشور وارد شود.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی به افزایش بنزین تولیدی پالایشگاه های داخل کشور در اواخر سال قبل اشاره کرد و گفت: در اواخر سال قبل بنزین تولیدی کشور به ۶٠ میلیون لیتر در روز رسید و سعی ما بر این است که این میزان تولید در سال تازه نیز حفظ شود.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی با اعلام این که سال ٩١ میزان بنزین تولیدی کشور از پالایشگاه ها ۴٨ میلیون لیتر بود، افزود: در یک سال قبل بنزین تولید داخل با ١٢ میلیون لیتر افزایش، به ۶٠ میلیون لیتر در روز رسید.

کاظمی به طرح های افزایش ظرفیت در بعضی از پالایشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: سعی داریم تا جایی که ممکن است ظرفیت تولید بنزین داخلی را افزایش دهیم، اما با تعمیرات اساسی بعضی واحدها و تمرکز بر افزایش کیفیت بنزین تولیدی، نگه داشتن سقف تولید ۶٠ میلیون لیتر بنزین در روز نیز امری مطلوب محسوب می گردد.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *