مصوبه دولت دربارهٔ ساعت کاری ادارات و بانک‌ها در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱

ایران > دولت- ممتازنیوز: با تصویب هیئت دولت به منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب کارکنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان،  تغییر ساعت کاری ادارات و بانکها از روز ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ اعلام شد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: این تصمیم در راستای بند (۳) اصل (۴۳)قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب کارکنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان و به وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهره‌مندی از برکات عدیده این ماه شریف و نورانی، اتخاذ شده است.

بر این اساس در کلیه استان‌ها، صبح‌ها ساعت شروع کار ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی مطابق روال معمول خود خواهد بود و تنها در بعدازظهر یک ساعت زودتر خاتمه می‌یابد.

همچنین ساعات کار ادارات و بانک‌ها در روزهای نوزدهم (۱۹) و بیست و سوم (۲۳) با یک ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

بر اساس این تصمیم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد ساعت فعالیت بانک‌ها را به گونه‌ای تنظیم نماید که آغاز آن حداقل ۳۰ دقیقه قبل از آغاز به کار ادارات و سازمان‌ها باشد.

هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل و از آغاز ساعت کار یا بعد از پایان ساعت کار انجام می‌شود.

همچنین بر اساس تصمیم هیئت وزیران برنامه ریزی ایاب و ذهاب کارکنان باید به طوری تنظیم گردد که راس ساعت مقرر در محل کار حضور داشته و در پایان راس ساعت معین محل کار خود را ترک نمایند.

کسری کار ناشی از اجرای این تصویب نامه در ماه مبارک رمضان در خصوص کارکنان مشمول دورکاری در چارچوب آیین نامه مربوط و با رعایت سقف مقرر در قانون (۴۴ ساعت در هفته) از طریق انجام دورکاری و در خصوص سایر کارکنان از طریق دورکاری در غیر از موارد مندرج در آیین نامه مربوط یا برنامه آموزش حضوری و غیر حضوری، موضوع ماده(۹۳) قانون مدیریت کشوری جبران می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ