مصوبه ممنوعیت خرید سکه آتی لغو شد

بینا- مصوبه ممنوعیت موقعیت تعهدی خرید فزاینده در معاملات آتی که از ۲۴ مهر ماه اعمال شده بود از امروز لغو شد ولی هر مشتری نمی‌تواند بیش از ۱۰ موقعیت باز در هر نماد داشته باشد.
براساس گزارش فارس، مصوبه عدم موقعیت تعهدی خرید فزاینده که از ۲۴ مهر ماه در معاملات آتی سکه اعمال می‌شد از امروز لغو شد ولی بر اساس بندی که در چهل‌و نهمین جلسه هیئت پذیرش در ۱ بهمن سال گذشته مبنی بر امکان اعمال محدودیت در اخذ موقیعت تعهدی فزاینده ثبت شده است، باز شدن موقعیت خرید در معاملات آتی از امروز با محدودیت اعمال می‌شود.
بر اساس این گزارش، اخذ موقعیت تعهدی خرید فزاینده تا حدی ممکن است که موقیعت باز هر مشتری برای هر نماد از ۱۰ قرارداد بیشتر نشود. بر این اساس از امروز ساعت ۱۲:۳۰ که معاملات آتی شروع می‌شود امکان خرید برای مشتریان فراهم می‌شود.
ممنوعیت موقعیت خرید فزاینده در معاملات آتی به گفته کارگزاران این بازار اگر بیشتر از این ادامه پیدا می‌کرد بازار با صف فروش بسیار بالا و متضرر شدن مشتریان و کارگزاران منجر می‌شد.
همچنین در روز گذشته به دلیل پیش بینی مشتریان مبنی بر کاهش بیشتر قیمت ها با ادامه داشتن عدم امکان موقعیت خرید فزاینده، از خرید خودداری کردند و در نماد‌های آذر و دی ماه معامله‌ای انجام نشد.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *