مضرات عینک آفتابی تقلبی

جام جم آنلاین: مشخص شدن آثار مخرب نور خورشید بر پوست انسان باعث شده است که بسیاری از ما پوستمان را در برابر آفتاب محافظت کنیم. اما دانشمندان می گویند باید به همان میزان که نگران پوستمان در برابر آفتاب هستیم، به فکر چشمانمان هم باشیم.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز، یک تحقیق که در بریتانیا انجام شده نشان می دهد که عینک آفتابی نامناسب می تواند بیش از آن که به نفع چشمهایمان باشد، به آن آسیب بزند.

بر اساس این تحقیق زدن هر عینک آفتابی الزاما به حفاظت از چشمان کمک نمی کند و افراد باید در انتخاب عینک آفتابی خود بیشتر دقت کنند.

پروفسور جیمز وولفسان از اعضای این تیم تحقیق می گوید: «نوری که از اطراف عینک وارد چشم می شود، با لنز عینک برخورد می کند و این عدسی می تواند نور را تا ۲۰ برابر تشدید کند. سپس این نور تشدید شده وارد چشمان ما می شود که بسیار مخرب است.»

مساله دیگری که در این تحقیق بررسی شده است توانایی چشم افراد در فوکوس کردن به اشیا است. بر اساس این مطالعه عینکهای آفتابی که چشمان را در برابر اشعه های فرابنفش یو وی حفاظت می کنند، ناتوان شدن چشم در فوکوس کردن را به تاخیر می اندازند.

چشمان ما با گذر عمر توانایی خود را برای فوکوس کردن بر اشیا آرام آرام از دست می دهند.

 


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *